Kokiu būdu artimųjų vardai bei pavardės atsiranda ant paminklų?

Ar kada nors susimastėte – kaip užrašai iškalami ant paminklų? Kaip atitaikomas šriftas, kad jis derėtų su anksčiau iškaltu? Kiek laiko tai užtrunka bei kiek tai kainuoja?

UAB Lordela specialistai keletą metų iš eilės dirba tik ties raidžių kalimu, todėl patikėti šį darbą vertėtų savo srities asams.  Kiekvienas projektas iš pirmiausia maketuojamas kompiuterinių programų pagalba, taip išlaikomos tiesios linijos bei atkartojamos idealios formos raidės. Prieš pradedant darbus, visuomet yra atsiunčiamas atliekamų darbų maketas per el.paštą/viber/whatsapp ar kitas programėles. Tik gavus jūsų patvirtinimą, jog užraše klaidų nėra, maketas jūsų nuomone atitinka anksčiau iškaltą raidžių stilių, yra pradedami raidžių kalimo ant paminklo darbai.

Ar raidžių kalimo technika visur ta pati?

Raidės ant paminklų gali būti “įgyvendinamos” skirtingais būdais. Dažniausiai pasitaikantis – V formos kalimas. Šis kalimo būdas yra išlikęs nuo seniausių laikų, kuomet skulptorius raides kala su plaktuku ir kaltu. Tačiau ši technika yra primityvi bei atgyvenusi, todėl šiuolaikinis raidžių kalimas yra taip pat pasikeitęs, dabar raidės dažniausiai “smėliuojamos”.  Šis procesas yra populiarus dėl galimybės išlaikyti tiesias raidžių linijas, taupomas laikas bei darbą gali atlikti ir neilgus apmokymus praėjęs amatininkas – skulptorius šiam darbui gali būti ir nereikalingas. Kaip bebūtų gaila, ši technika taip pat turi vieną didelį minusą – šiek tiek sušlapusios raidės tampa beveik nematomos ant paminklo – tam jas būtina dažyti. Trečias, tačiau taip pat nemažai naudojamas būdas – graviravimas. Graviruojama yra CNC staklėmis ant gulinčio paminklo, paminklų gamybos dirbtuvėse. Šis būdas taip pat yra vienas naujausių, jo pagalba raidės išgraviruojamos lygiai pagal kontūrą bei galimas jų įgilinimas. Taip taupomas laikas, darbą taip pat gali atlikti paprasčiausiai CNC staklių operatorius, tačiau raidės gali būti graviruojamos tik ant gulinčio paminklo – jeigu paminklas jau pastatytas ir norite raides išgraviruoti CNC staklių pagalba, tuomet būtina demontuoti paminklą ir jį vežti į dirbtuves.

smėliuotų raidžių pavyzdys

Technikų yra įvairiausių, išvardinome tik kelias dažniausiai pasitaikančias. Kaip supratote, dauguma jų turi tiek privalumų, tiek trūkumų, apie kuriuos iš anksto nepagalvojus, vėliau jie gali kainuoti ženklią pinigų sumą. Mes esame šios srities specialistai, todėl raides kapinėse pritaikysime prie anksčiau iškaltų (V formos kalimo, paviršinio kalimo, apkaltinių, smėliuotų, graviruotų) bei idealiai atitaikysime šriftą.

 

Kaip raidžių kalimo paslaugą užsisakyti karantino metu?

Karantino metu dėl Vyriausybės nutarimo, jog būriuotis gali nedaugiau nei vieno šeimos ūkio nariai, galime atlikti nuotolines konsultacijas nuotraukų arba video pokalbio metu. Išklausomi jūsų poreikiai, nustatomas darbu atlikimo terminas bei kaina.

Atliktų darbų pavyzdžius galite rasti čia 

Susisiekite :

[email protected]

+37064786774

Pagarbiai,

Skulptorius Sigitas Jokubaitis

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.