Kategorijos

Kreatinas – reikalinga amino rūgštis sportininkams ir vegetarams

Kreatinas aprūpina jūsų raumenis energija. Maždaug pusė jo gaunama su maistu, likusi dalis gaminama kepenyse ir inkstuose. Daugelis sportininkų vartoja kreatino papildus, kad padidintų jėgą ir pagerintų sportinius rezultatus. Kreatino papildai yra gana saugūs vartoti sveikiems žmonėms. Tačiau prieš pradėdami vartoti kreatino papildus, visada pasitarkite su savo sveikatą prižiūrinčiu gydytoju.

Kas yra kreatinas?

Kreatinas yra vienas iš natūralių jūsų kūno energijos šaltinių. Maždaug pusė kreatino kiekio organizmo aprūpinimui gaunama iš valgančių mėsą dietos, o maždaug pusė pagaminama kepenyse, inkstuose, o vėliau patenka į griaučių raumenis. Maždaug 95% kreatino yra saugoma jūsų kūno skeleto raumenyse ir yra naudojama fizinės veiklos metu. Kreatinas padeda palaikyti nuolatinį energijos tiekimą dirbantiems raumenims, nes palaiko jų gamybą. Nedideli kiekiai taip pat randami jūsų širdyje, smegenyse ir kituose audiniuose.

Kreatino taip pat yra tokiuose maisto produktuose kaip pienas, raudona mėsa ir jūros gėrybės. Laikydamiesi įprastos visaėdžių / mėsėdžių dietos, kreatino suvartojate nuo vieno iki dviejų gramų per dieną. Vegetarų organizme kreatino kiekis gali būti mažesnis.

Kodėl žmonės vartoja kreatino papildus?

Yra žinoma, kad visų lygių sportininkai vartoja kreatino papildus, kad palengvintų treniruotes ir pagreitintų atsigavimą po jų. Kreatinas sukuria „greito sprogimo“ energiją ir padidina jėgą, o tai pagerina darbo rezultatus, bet mažai veikia aerobinę ištvermę. Dauguma kreatino papildus vartojančių žmonių yra sportininkai vyrai ir dažniausiai užsiima jėgos sportu, pavyzdžiui, futbolu, imtynėmis, ledo rituliu ar kultūrizmu.

Nepriklausomai nuo jūsų amžiaus ar sveikatos būklės, prieš pradėdami vartoti kreatino papildus pasitarkite su jus prižiūrinčiu gydytoju.

Kokia gali būti kreatino papildų vartojimo nauda?

Tyrimai rodo, kad kreatino papildų vartojimas gali:

  • pagerinti sportinius darbo rezultatus,
  • padėti atsigauti po intensyvių ir sunkių pratimų,
  • užkirsti kelią raumenų sužalojimams ir (arba) sumažinti jų skausmą,
  • padėti sportininkams toleruoti didelius treniruočių krūvius,
  • padidinti raumenų masę.

Kadangi vegetarai dėl savo apriboto mitybos raciono turi mažiau kreatino, jie gali gauti daugiau naudos vartodami kreatino papildus. 
Jei esate vegetaras arba intensyviai treniruojatės, jums tikrai nepamaišys kreatino papildai. Kreatinas internetu – greitas ir patogus būdas aprūpinti save šiais maisto papildais.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *