Kategorijos

Kriptovaliutos, Kriptodemokratija ir Tokenizuotas Verslas

Kas yra kriptodemokratija ir kam ji mums reikalinga?

Apie naują epochą, ir apie taip, kaip kriptošifravimas technologijoje Blockchain sunaikins biurokratiją, finansines machinacijas ir apgins Jūsų konstitucines teises trumpai.

Šiandiena kiekvienas, kuris domisi pasaulio įvykiais, vis dažniau susiduria su sąvokomis “blockchain”, “blokų grandinė”, “kriptovaliutos”, “bitcoin” ir tt., bei nujaučia artėjant didelius ekonominius ir technologinius pokyčius. Tačiau žmonėms dažnai kyla klausimas, kaip galima tikėti niekieno nekontroliuojama valiuta, nepagrįsta nei auksu, nei įprastais pinigais, nei akcijomis.

Kriptovaliutos pagrindas tai:

  1. Inovacinė Blockchain technologija;
  2. Pasitikėjimas pinigų verte.

To pakanka, kad tūkstančiai žmonių iš viso pasaulio turėtų galimybę uždirbti didelius pinigus.

Tačiau visas įdomumas ne pačioje kriptovaliutoje, ar tame, kaip ji veikia – informacijos šia tema pilnas internetas. Kur kas svarbiau tai, kaip jaunoji duomenų šifravimo technologija pakeis valstybių struktūrą. Technologija Blockchain  jau diegiama tokiose šalyse, kaip Nyderlandai, Jungtinės Amerikos Valstijos, Estija – šiose šalyse ji pradedama naudoti medicinos srities aptarnavime, Švedijoje jos pagalba apskaitomas žemės sklypų registras, visos šalies valstybinių dokumentų apyvartą į technologiją Bockchain jau pervedė Jungtiniai Arabų Emyratai.

Technologijos ašis – tai beprecedenčio saugumo ir anonimiškumo kombinacija. Jeigu rinkimuose Jūs balsuosite per šią technologiją, Jūsų balsas bus 100 proc. saugus, o jį suklastoti ar pavogti bus techniškai neįmanoma. Jūsų teisėmis į nekilnojąmąjį ar intelektinį turtą negalės pasinaudoti niekas kitas, išskyrus Jus patį.  Todėl mums, kaip savo šalių piliečiams, šios technologijos įdiegimas visur, kur tik įmanoma –  apsimoka. Kai valstybinis aparatas pereis į Blockchain, valdininkai nebegalės, kaip dabar neretai nutinka, klastoti dukumentų, vogti ir imti kyšius – prasidės nauja epocha. Ar galite įsivaizduoti, kaip atrodo šalis be korupcijos, popierinio biurokratizmo, kurioje teismai ir rinkimai sąžiningi, o dokumentacija skaidriai ir momentaliai apskaitoma elekroniniu būdu, pradedant notarais, baigiant transportu?

Kriptodemokratija tai tokia valstybės struktūra, kai Jūs pas nieką nieko neklausiate, neprašote leidimo ir nieko nesibaiminate, nes visas Jūsų pilietines teises garantuoja kriptošifravimas. Laikai keičiasi, o technologija Blockchain iš esmės keičia įprastus, tačiau toli gražu netobulus, neteisingus dalykus – kiekvienas žmogus kriptovaliutų ir tokenizuotų verslų pagalba galės uždirbti laisvai, o valstybė tik atliks užkulisinio arbitro vaidmenį, pasiimdama  fiksuotą mokestį nuo transakcijos, bet daugiau niekaip nesikišdama į piliečių ir verslų tarpusavio finansinius reikalus ir neapdėdama papildomais mokesčiais ir duoklemis. Taip pinigai automatiškai išeis iš šėšėlio, todėl mokesčius galima bus sumažinti iki fiksuoto, bet minimalaus bei visiems priimtino procento. Artimiausių ateinančių metų bėgyje mes pamatysime, kaip pasaulis peržengia slenkstį į naująją ekonomiką ir tapsime globalių pokyčių finansų sistemoje, kurioje piliečiai palaipsniui įgys vis daugiau teisių, liudininkais.

 

Naujausi straipsniai

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *