Krovinių gabenimas jūra

Vis dažniaus perkame internetu, vis dar apsipirkinėjame parduotuvėse… Nė nesusimąstome, kaip visos prekės mus pasiekias, koks jų kelias. Šiais laikais 90% viskas ką mes užsisakome internetu iš tolimųjų pasaulio kraštų atvyksta laivų konteineriuose. Tad ką verta žinoti apie šią nematomą pramonę?

Visų pirma, šiuo metu pasaulyje yra daugiau nei 20 milijonų gabenimo konteinerių iš kurių daugiau nei 10 milijonų gabena krovinius ištisus metus. Per metus konteineriai pergabena net daugiau nei 2 milijardus tonų krovinių. Tai kone didžiausio masto gabenimo būdas apimantis visą pasaulį. Laivybos pramonė tai tarsi ekonomikos varikliukas, kuris palaiko globalizacijos idėją. Iš esmės mes visi tiesiogiai ar netiesiogiai perkeliame milžiniškus konteinerius iš vieno taško į kitą. Kiekvienas gaminys pagamintas užsienyje turi logistikos išlaidas, paslėptas produkto kainoje, todėl kiekvienas užsakymas iš užsienio, įtraukia ir mums nežinomą mokestį ir už laivybos paslaugas.

Nuo ko priklauso krovinių gabenimo laivais kaina?

Visų pirma, tai visiems aiškiai žinoma kad laivams reikalingas kuras, todėl įtakos transportavimo išlaidoms turi naftos kainos kitimas. Antra, tai sezonas. Sezoninių krovinių paklausa taip pat svarbus rodiklis, nes ne visos prekės ir kroviniai, dėl temperatūros reikalavimų, gali būti gabenami visais metų laikais ar visomis transporto priemonėmis. Pavyzdžiui kelionė laivu trunka ilgiau, greitai gendantys produktai gali sugesti, dėl to kartais tenka rinktis krovinio gabenimą lėktuvu. Dar vienas rodiklis – valiuta. Dėl valiutos įvairovės ir jų kurso kaitos, transportavimo paslaugos gali ir papigti ir pabrangti. Paskutinis ir kone svarbiausias rodiklis yra talpa. Esant kažkurios prekės paklausai didesnei nei pasiūlai, prekės vertė padidėja, taip padidinant ir krovinio gabenimo išlaidas.

Taigi, krovinių gabenimas vandenynu ar jūra yra ekonomiškiausias pasirinkimas siekiant perkelti daug ar didelių gabaritų prekes, iš taško A į tašką B viso pasaulio mastu. Lietuvoje esanti įmonė https://www.adrem.lt/lt/paslaugos/transportavimas-transporto-paslaugos/krovini-gabenimas-jur-transportu užsiima krovinių gabenimu jūra bei suteikia įvairias kitas logistikos paslaugas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.