Krovinių transportavimo galimybės Lietuvoje

Logistika yra tai, kas leidžia verslui plėstis ne tik į vietines teritorijas, bet ir tarptautines. Dėka to galima įvairius krovinius, produktus, žaliavas pervežti iš vienos vietos į kitą. O tai padeda kroviniams pasiekti reikiamus vartotojus, klientus, partnerius. Pati sistema susideda iš sausumos kelių transporto, geležinkelio, jūros bei oro. O kiekviena iš šių turi savų pliusų bei minusų, tad prieš renkantis logistikos kompaniją reikia žinoti, kokios transporto priemonės reikės, norint gabenti krovinį. Nes viskas priklauso ne tik nuo lokacijos, bet ir laiko bei pinigų. Tad sprendimas priimamas, tik tikslai žinant bei patariant logistikos vadybininkui – ekspeditoriui.

Didžiausią pelną Lietuvoje po kol kas neša jūrų bei geležinkelių transportas, kuris gyvuoja daug ilgiau nei sausumos ar oro, tad per tiek laiko tapo itin modernus bei nešantis daug investicijų. Po pastarųjų transportavimo rūšių, trečias pagal pelningumą yra krovinių ant padėklų gabenimas sausumos transportu, kuris darosi su kiekviena diena vis konkurencingesnis.

Krovinių ant padėklų gabenimas yra itin naudingas mūsų šaliai, kadangi pritraukia nemažai lėšų, kuriasi naujos darbo vietos, tad mažėja bedarbystė. Tačiau vienintelė problema, kuri yra išlikusi, kad dažniausiai vilkikus vairuoja baltarusiai, nes jie nebijo ilgų darbo valandų, o ir atlyginimas jiems atrodo daug didesnis, nei mūsiškiems. Bet darbo vietų vis tiek atsiranda ekspeditoriams, vadybininkams, vadovams, serviso specialistams, taip pat ir sandėlio darbuotojams (jei logistikos kompaniją tokį turi).

Kalbant apie sovietinius laikus, tai nuo to laiko logistikoje viskas labai patobulėjo, o krovinių ant padėklų gabenimas Lietuvoje tapo daug kokybiškesnis. Tik išstojus iš Sovietų Sąjungos, atsirado galimybė plėstis transportavimo verslui, tad senosios įmonės išties yra labai pelningos ir geidžiamos investuotojų iš viso pasaulio. Tad ir pati transporto kokybė su metais tik gerėja, o transporto priemonės eina kartu koją kojon su naujausiomis technologijomis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.