Kategorijos

Kubilas – romantiška pramoga

LAUKO PIRTIS – KUBILAS

Lietuvoje sparčiai populiarėja maudynės malkomis ar kietu kuru kaitinamuose didžiuliuose mediniuose kubiluose, statomuose lauke, po atviru dangumi. Atsižvelgiantį dydį, kubile gali įsitaisyti nuo 3 iki 10 žmonių, vanduo per dvi valandas sušyla Iki 40-50 laipsnių. Tokios maudynės yra ne tik smagi ir romantiška pramoga (tai patvirtins tie, kurie maudėsi po žvaigždėtu vasaros dangumi ar viduržiemį, kai spaudžia šaltukas, o aplink tviska sniegas), bet ir gera profilaktinė priemonė nuo gripo, slogos, reumato. Kubile kaitinamasi pusiau gulomis ant suoliukų. Jei vandens temperatūra gana aukšta, verčiau nepanirti iki kaklo-širdies plotas tebūna paviršiuje. Po maudynių patartina pailsėti, atsigaivinti šaltu vandeniu. pirtis jokubave, kubilas, pirties nuoma

TURKIŠKA PIRTIS

Panaši į rusišką, tik daug švelnesnė. Itin tinka tiems, kam sunku ištverti saunos ar garinės pirties karštį. Oro temperatūra turkiškoje pirtyje siekia 45-50 laipsnių, o drėgmė – iki 100 proc. Garas maloniai šildo kūną, atveria poras, atpalaiduoja raumenis, taigi turkiška pirtis – ideali priemonė nuo streso ir šalčio. Be to, joje iš organizmo aktyviai valomi šlakai, spartėja medžiagų apykaita, tad greičiau krinta svoris, o drėgnas, ne per karštas oras naudingas gydantis peršalimo ligas, sinusitą, bronchitą, astmą. Turkiška pirtis – puiki reabilitacijos priemonė po sporto traumų.

Seansas turėtų trukti ne ilgiau kaip 20 minučių. Idealu, jeigu po jo galima pasilepinti atpalaiduojamuoju masažu ir nusimaudyti. Tačiau, jeigu prieinamos tik maudynės vėsiame baseine, iš pradžių palįskite po šilto vandens srove.

Turkiškoje pirtyje galima lankytis du tris kartus per savaitę. Ji ypač tinka po jogos, kalanetikos, pilateso ir panašios mankštos. Tačiau, jei jūsų kojų venos linkusios plėstis, sergate ateroskleroze ar odos uždegimo ligomis, šios pirties atsisakykite. Nepatartina ir turintiems genetinį polinkį į onkologines ligas.

INFRARAUDONŲJŲ SPINDULIŲ PIRTIS

Tokią pirtelę galima rasti beveik kiekviename sveikatingumo ar SPA centre, kai kurie žmonės ją įsirengia namuose. Infraraudonųjų spindulių pirtyje kūną apgaubia maloni, maždaug 40 laipsnių šiluma.

Ją spinduliuoja šilumos įrenginiai, išdėstyti skirtingose kabinos vietose. Ši šiluma skiriasi nuo mums įprastos skleidžiamos radiatorių, židinio ar saulės spindulių. Infraraudonieji spinduliai per odą prasiskverbia į žmogaus organizmą net iki 4 cm ir veiksmingai jį šildo.

Nors šiluma šioje pirtyje yra maloni ir lengvai pakeliama, joje patartina kaitintis ne ilgiau kaip 30 min., paskui palįsti po kontrastiniu dušu.

Beje, ar žinote, kad skysčiai šalintusi intensyviau, prieš einant į šią pirtį maudytis nereikia. Infraraudonųjų spindulių šiluma rekomenduojama žmonėms, kenčiantiems nuo lėtinio nuovargio sindromo ir depresijos. Ji tinka norint išsivaduoti nuo lengvų patinimų, pavyzdžiui, kai vargina priešmenstruacinis sindromas.

Jei norite, kad po intensyvios treniruotės neskaudėtų raumenų, pasėdėkite infraraudonųjų spindulių pirtelėje.

Dėmesio! Kad nesutrikdytumėte termoreguliacijos procesų ir nepakenktumėte širdžiai ir kraujagyslėms, lankykitės kartą per savaitę.

 

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *