Kategorijos

Kukurūzai – populiarėjanti grūdinė kultūra Lietuvoje

KukurūzaiNors nemaža dalis žmonių mano, kad kukurūzai gausiausiai auginami Šiaurės ir Pietų Amerikoje, vis dėlto reikėtų priminti, kad kukurūzai taip pat auginami ir Europoje bei Azijoje – ne išimtis ir mūsų Lietuva. Net jei manote, kad jiems reikia išskirtinių sąlygų, kurių Lietuvoje nėra, skubame jus pradžiuginti – skirtingos kukurūzų rūšys pasižymi nevienodu atsparumu įvairioms klimato sąlygoms, todėl tam tikras kukurūzų rūšis galima auginti ir atšiauresnio klimato zonose. Trumpiau tariant, net ir stiprūs vėjai, sausros ar didelis šaltis nėra pavojingas kai kurioms kukurūzų rūšims, todėl puikiai suprantama, kad šios grūdinės kultūros taip pat auginamos ne tik šiltesniu klimatu pasižyminčiose šalyse. Be to, pastebimas ir jų spartesnis populiarėjimas – tai patvirtina ir grūdų saugojimo, džiovinimo ir valymo ekspertai „Gruzdžių malūnas“.

Be abejo, reikia pripažinti, kad kuo klimato sąlygos yra atšiauresnės ir mažiau prognozuojamos, tuo sudėtingiau auginti šias grūdines kultūras, tačiau akivaizdu, kad tie ūkininkai, kurie pasitelkia laiko patikrintus ir savomis rankomis išbandytus patarimus, taip pat gali sulaukti labai gausaus kukurūzų derliaus. Ir šiuo atveju Lietuvoje auginami kukurūzai būna skiriami ne tik pašarams, tačiau ir maistui.

Taigi, jei jūs iki šiol stengdavotės maitintis tik tokiais maisto produktais, kurie yra būdingi Lietuvai, o kukurūzų buvote linkę vengti, pats metas tokį požiūrį ir tokius įpročius pakeisti – didžioji dalis grūdinių kultūrų gali būti auginamos ir mūsų šalyje, todėl pirmiausia rekomenduojama pasidomėti, ką šiomis dienomis augina mūsų šalies ūkininkai, o tuomet, atsižvelgiant į tai, koreguoti ir savo kasdienės mitybos racioną.

Tačiau bet kuriuo atveju svarbu pabrėžti didelę kukurūzų naudą mūsų sveikatai. Šioje grūdinėse kultūrose yra daug vitaminų, amino rūgščių, sveikųjų riebalų ir begalė reikiamų mineralinių medžiagų. Be to, kukurūzus galima vartoti ir su kitais produktais – juk turbūt esate girdėję, kad kukurūzus taip pat naudoja ir dribsnių, miltų ir kt. gamybos procese. Trumpiau tariant, yra labai daug skirtingų kukurūzų panaudojimo ir vartojimo būdų, todėl, kai turime puikią galimybę vartoti mūsų šalyje užaugintą produktą, tikrai neturėtume to atsisakyti.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *