Kategorijos

Kuo naudingi dantų implantai?

Jei kandant kiekvieną kąsnį baiminatės, kad neiškristų ar nenulūžtų dantis, žinokite, kad tai yra negeras ženklas. Šių ir kelių pastarųjų metų statistika rodo, kad lietuvių dantų būklė yra labai bloga. Tam įtakos gali turėti daug kas, tačiau odontologai skuba perspėti, kad į tai numoti ranka negalima, reikia atsakingai elgtis savo sveikatos atžvilgiu ir vykti pas odontologą pasitikrinti.

Priežastys, kodėl netenkama dantų

Kaip jau minėta, priežastys, dėl ko žmogui gali iškristi dantis ar net keli jų, gali būti įvairios. Tačiau bene dažniausiai pasitaikančios yra šios:

– Nuskilęs dantis;
– Traumos;
– Paradontozė ir ypač jautrios dantenos;
– Ypač sugedę dantys;
– Netikėtai iškritusi ir neužtaisyta plomba ir pan.

Veiksmai, kurių reikėtų imtis netekus danties

Paprastai žmonės ieško išeities, kaip panaikinti šypsenos tarpą ir tai nutinka ne vien dėl to, kad prarasto danties vietoje esanti skylė yra negraži tiek kalbant, tiek šypsantis. Iškritęs ar praktiškai visiškai nulūžęs dantis reiškia ir didelį diskomfortą kramtant maistą ar jį kandant. Taigi siekdami atitaisyti tokią padėtį, žmonės nusprendžia ieškoti išeičių. Gaila, tačiau norėdami tą minutę pigesnio gydymo, nemažai žmonių renkasi išimamus dantų protezus. Nors jie nėra pavojingi sveikatai, užpildo šypsenos tarpus, jie burnoje laikosi gana nestabiliai, ypač valgymo metu. Todėl šis faktas dažnai neramina. Kitas dantų protezų minusas – juos reikia nuolat išsiimti, įsidėti, specialiai valyti, taigi vėl susiduriama su nepatogumu. Kur kas šiuolaikiškesnis ir odontologų rekomenduojamas būdas yra dantų implantai. Jie – visiškai priešinga priemonė, suteikianti komforto ir leidžianti žmogui pasijausti tarsi su nuosavais dantimis.

Dantų implantų nauda

Iš specialaus metalo (titano) pagamintas savotiškas varžtelis ir ant viršaus primontuojama bemetalės keramikos karūnėlė – tai dantų restauracijos, tarsi grąžinančios žmones į normalų gyvenimą. Į žandikaulį įmontavus implantą daugiau gyvenime jo nereikia nei išimti, nei vėl įdėti. Tai – ilgaamžė priemonė, galinti tarnauti pacientui 10 ar daugiau metų. Praktiškai visos dantų implantacijos procedūros yra sėkmingos, vos vienam ar dviem iš šimto žmonių pasireiškia komplikacijos.

Dantų implantai išpopuliarėjo visame pasaulyje ir Lietuvoje dėl akivaizdžios jų teikiamos naudos:

– Stabiliai laikosi burnoje;
– Nereikia išimti ir specialiai prižiūrėti;
– Bėgant metams gali suaugti su žandikauliu ir visiškai pakeisti natūralų dantį;
– Savo išvaizda danties restauracija niekuo nesiskiria nuo natūralių žmogaus dantų;
– Užkerta kelią rimtoms sveikatos problemoms.

Taigi, jeigu dar nesiryžtate apsilankyti pas medikus dėl prarastų dantų atstatymo, varykite šalin baimes ar pasiteisinimus. Sveikatai dėmesį skirkite jau dabar, nes po kelių metų situacija gali būti tik blogesnė ir jos, deja, jau nebesusigrąžinsite.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *