Kategorijos

Kuo skiriasi kartonas nuo gofruoto kartono

Gofro kartono dėžės

Dėžės iš kartono ar iš gofruoto kartono

Dažnai mūsų pirkėjams nebūna aišku, ar jiems reikia kartoninės dėžės iš kartono, ar iš gofruoto kartono. Tai svarbus pasirinkimas, todėl pirmiausia reikia atskirti šias dvi žaliavas. Jas atskirti  labai lengva. Kartonas – vienalytė medžiaga, o gofro kartonas sudarytas iš kelių vienas su kitu suklijuotų lygių ir gofro sluoksnių. Jei apžiūrėjus kartono briauną, matote vieną ar netgi dvi bangelės – tai gofruotas kartonas.

Kas yra kartonas?

Kartonas (pranc. carton, nuo it. cartone, ‘popierius’) – storas, kietas popierius, kurio vieno kvadratinio metro masė didesnė kaip 250 g (popieriaus – mažesnė kaip 250 g). Kartonas naudojamas įvairiausių pakuočių gamybai ir yra viena populiariausių pakavimui skirtų medžiagų dėl estetikos, funkcionalumo, nedidelės kainos ir ekologiškumo. Kartonas greitai suyra aplinkoje, todėl pakuotės iš kartono puikiai tinka antriniam panaudojimui.

Kas yra gofruotas kartonas?

Gofro kartonas – kartonas, turintis gofruotą (banguotą, raukšlėtą) sluoksnį lakšto viduje. Dėl ypatingos savo konstrukcijos yra lengvas, tvirtas ir lengvai apdirbamas, todėl ypač paplitęs. Skiriasi pagal suklijuotų sluoksnių skaičių, bangos aukštį, jos žingsnio ilgį. Ši medžiaga taipogi labai draugiška aplinkai, nes suyra gamtoje natūraliai. Pakuočių iš gofruotojo kartono atliekas galima perdirbti net 6 kartus.

Ką rinktis: kartoną ar gofro kartoną?

Pirmiausia pagalvokite apie pakuotės dydį. Jeigu jums reikia mažos dailios dėžutės, tada reikia rinktis kartoną. Galima pagaminti ne tik spalvotas kartono pakuotes, tačiau ir papuošti įvairiais efektais (UV laku, folijavimu). Norintiems prabangos ir išskirtinės estetikos, galima rinktis iš įvairių faktūrų ir spalvų dekoratyvinių kartonų. Kartono pakuotės yra gan gležnos, todėl tinka pakuoti nesunkius ir nedidelio formato produktus. Kuo didesni pakuotės matmenys, tuo pakuotė iš kartono yra liaunesnė ir sunkiau išlaiko formą. Kartono pakuotėms transportuoti į prekybos vietas reikia papildomų dėžių. Todėl kartono pakuotė vadinama pirmine produkto pakuote, o transportavimo dėžės, į kurias dedamos kartono dėžės, – antrine.

Kai reikia supakuoti didesnį produktą arba reikia jį gerai apsaugoti, tada verta rinktis gofruotą kartoną. Gofruotas kartonas pasižymi labai dideliu tvirtumu, todėl kartais tai tėra vienintelis pasirinkimas. Jo dekoravimas taip pat yra labai įvairus. Pakuotes, kurioms nereikia didelės estetikos, galima marginti viena arba keliomis spalvomis fleksografijos būdu. Jeigu produkto pakuotė turi būti spalvinga ir graži, tai jas galima gaminti, naudojant aukštos kokybės ofsetinę spaudą, padengti blizgiais ar matiniais laminatais, dekoruoti UV laku, dėti papuošimus iš folijos ir t.t.

Didesnių matmenų pakuotėms galima kombinuoti kartoną ir gofruotąjį kartoną kartu

Didesnių matmenų pakuotes verta daryti iš dviejų dalių. Pakuotės išorę (dėžutę) gaminti iš kartono, jį papuošiant pagal dizainerio sugalvotą viziją, o produktui apsaugoti kartono dėžutės viduje, pagaminti įdėklą iš gofruotojo kartono. Įdėklas suteiks pakuotei tvirtumo ir neleis pažeisti produkto.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *