KUR PAVALGYTI VILNIUJE?

KUR PAVALGYTI VILNIUJE?

Nuspręsti, kur skaniai pavalgyti Vilniuje arba kaip išsirinkti gerą restoraną (vietą pavalgyti), kuris nenuviltų ir patvirtintų liaudies išmintį, jog „valgymas – vienas iš pagrindinių gyvenimo malonumų“, tikrai sunki užduotis.

Iš tiesų, reikia atkreipti dėmesį į kelis aspektus – nuo personalo elgesio Jums įžengus pro restorano duris iki pat Jūsų išlydėjimo. Kitais žodžiais tariant, vietą, kur pavalgyti Vilniuje, reikia rinktis įvertinus kaip Jus pasitinka restorane dirbantis personalas, koks valgiaraštis Jums yra siūlomas, ar sunku išsirinkti patiekalą, kaip vyksta komunikacija su restorano personalu, kokia restorano aplinka vyrauja,  kaip esate išlydimas ir galiausiai – su kokia savijauta išeinate iš restorano.

Kaip suprasti, kad restoranas yra geras ir atitinka aukštus kokybės standartus?

  1. Profesionalus personalas. Sakoma, jog norint sėkmingo restorano, reikia jame apsigyventi. Išties, šiuose žodžiuose yra tiesos, nes norint pelningo restorano reikia nuolat būti virtuvėje, matyti restorane vykstantį veiksmą, kuris prasideda nuo patiekalų gamybos ir baigiasi svečių priėmimu, komunikacija. Tik aktyviai dalyvaujant restorano darbuose galima tikėtis sukurti sėkmingai veikiančią vietą, kur galima pavalgyti.
  2. Aiški restorano koncepcija. Išsirinkus vietą, kur pavalgyti Vilniuje, ji turi labai aiškiai atspindėti restorano įkūrėjo viziją – ar tai specializuota virtuvė, ar moderni vieta pavalgyti, o gal bistro. Svarbu yra suprasti ir vietos akcentą, t. y. ar tai profesionalus šefas, o gal išskirtinis maistas, ar švieži produktai ir pan.
  3. Maisto kokybė. Kad ir kiek aspektų užimtų restorano vertinimas, tačiau gėrimai ir maistas vis tiek išlieka svarbiausi. Šis kriterijus apima virtuvės originalumą (savitumus, stilių, tipą), patiekalų asortimentą (patiekalų rūšį ir suderinamumą), patiekalams naudojamus ingredientus ir jų kokybę (šviežumą ir kilmę), patiekalų kompleksiškumą (garnyro patiekimą ir patiekalo ruošimo techniką, naudojamų ingredientų kiekį). 

Labai svarbu ir skonio aspektai, t. y. patiekalų balansas, unikalumas ir dermė. Taip pat reikėtų įvertinti ir patiekalo patiekimą – naudojamus indus, bendrą estetiką ir serviravimo priemones.

  1. Gėrimų kokybė. Reikia vertinti ir pateikiamų gėrimų unikalumą, rūšį bei kokybę. Valgiaraštyje turi būti platus gėrimų pasirinkimas, įvairios jų rūšys. Beje, geroje vietoje gėrimai turi būti suderinti su pagrindiniais patiekalais. Tai – gero skonio ženklas.
  2. Aptarnavimo lygis. Šį kriterijų lemia restorano personalas ir jo elgesys su svečiais. Pasirinktos vietos, kur pavalgyti Vilniuje, personalas turi būti geranoriškas, supratingas, paslaugus ir puikiai išmanantis virtuvės bei maisto aktualijas. Bendras restorano įspūdis (pasitikimas, svečių priėmimas, atmosfera, staliukų rezervacija ir kt.) turi būti nepriekaištingas ir sklandus.
  3. Restorano dizainas ir įrengimas – vidinė restorano aplinka, apimanti baldus, stalo dekorą, estetiką, restorano tvarką, bendrą aplinką ir jaukumą. 

Tad svarstant, kur pavalgyti Vilniuje, ir ieškant tam tinkamos vietos, reikia atsakingai įvertinti visus kriterijus ir tik tuomet priimti sau geriausią sprendimą.

Restoranas Vilniuje – senoji Baltijos virtuvė

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.