Warning: Attempt to read property "roles" on bool in /home/carrentm/domains/straipsniukatalogas.eu/public_html/wp-content/plugins/wp-user-frontend/wpuf-functions.php on line 4663

Warning: Attempt to read property "roles" on bool in /home/carrentm/domains/straipsniukatalogas.eu/public_html/wp-content/plugins/wp-user-frontend/wpuf-functions.php on line 4663
Kurį nešiojamų prietaisų įkroviklį rinktis? - StraipsniuKatalogas.eu

Kategorijos

Kurį nešiojamų prietaisų įkroviklį rinktis?

Kurį baterijos įkroviklį rinktis?

Praktiškai visos baterijos, ar jos įkraunamos saulės energija, ar yra paprasčiausi išoriniai akumuliatoriai (geriau žinomi, kaip “power bank”), tinka visiems mobiliesiems telefonams, įskaitant iPhone, Blackberry, Samsung, Nokia, HTC ir t.t., bei prietaisams, turintiems 5V įvestį (planšetiniai kompiuteriai, foto/video kameros, MP3/MP4 grotuvai, GPS imtuvai, GoPro kameros, žaidimų konsolės ir t.t.). Visi jie gali būti įkraunami USB laidu (kompiuteriu ar automobilyje) ar elektros lizdu, o turintys saulės elementą, taip pat ir saulės energija. Taigi, mobilios saulės baterijos gali būti naudojamos tiesiog kaip išorinės baterijos.

Yra ir kita kroviklių kategorija – tai saulės įkrovikliai. Jie neturi baterijos, į kurią galėtų “dėti” sugeneruotą energiją iš šviesos. Tačiau jie turi stiprius saulės elementus, kurie šviesos energiją konvertuoja į elektros energiją ir iš karto ją perduoda tuo metu prijungtam prietaisui. Tai puikus prietaisas kuomet šalia nėra kito energijos šaltinio. O taip pat, tai ir nemokama bei ekologiška energija!

Mažiausios talpos įkrovikliai (2200mAh) yra tarsi skubios pagalbos įrankiai, leisiantys mobiliajam telefonui dar bent kelioms valandoms neprarasti ryšio su išoriniu pasauliu. Šios talpos neužteks pilnai įkrauti Jūsų prietaiso, tačiau pakaks tam, jog pasiektumėte elektros lizdą. Itin didelės talpos krovikliai (20000mAh) leis Jums pilnai įkrauti mobilųjį telefoną maždaug 8-9 kartus. Tai reiškia, kad vieną kartą pilnai įkrauto kroviklio Jūsų telefonui užteks apie 2 savaites. Tačiau viskas priklauso nuo mobiliojo telefono modelio.

Daugelio mobiliųjų telefonų baterijos yra apie 2000-2500mAh talpos, tad 5000mAh talpos įkroviklis Jūsų prietaisą pilnai įkraus apie 2 kartus. Norint krauti planšetę ar nešiojamą kompiuterį, rekomenduojame didesnės talpos kroviklius. Pavyzdžiui, 10000mAh talpos įkroviklio užteks maždaug 2 kartus įkrauti standartinį planšetinį kompiuterį.

Jei Jums neaktualu turėti papildomą elektros šaltinį už namų ar darbovietės ribų, tuomet galite rinktis bevielį indukcinį įkroviklį. Prijungę jį prie elektros šaltinio (kompiuterio ar į el. lizdą), galėsite mėgautis išmaniu ir patogiu krovimu – užteks padėti mobilųjį telefoną ant kroviklio ir jis bus tuoj pat įkraunamas. Tiesa, skirtingai nei su aukščiau minėtais įkrovikliais, su bevieliais įkrovikliais galėsite įkrauti daugiausiai tik mobiliuosius telefonus, kadangi šiam krovimo būdui reikalinga “Qi” technologija. Nors ji itin sparčiai plinta, kol kas dar daug prietaisų negali pasigirti palaikantys “Qi” funkciją. Daugiau apie bevielius įkroviklius skaitykite čia.

Ką rinktis – saulės įkroviklį ar išorinę nešiojamąją bateriją?

Saulės baterija-įkroviklis yra pranašesnis už išorinę bateriją tuo, kad turi visas pastarosios savybes, tačiau taip pat gali būti įkraunamas ir saulės energija. Tai ypač aktualu kelionių, išvykų metu ar tiesiog ekonomiškumo pagrindais.

Įkrovimas saulės energija

Kadangi mobiliose saulės baterijose elementas nėra didelis, jų įkrovimas saulės energija gali užtrukti iki 3-4 kartų ilgiau nei įkrovimas, pavyzdžiui, per elektros lizdą. Esant tiesioginiams saulės spinduliams, įkroviklis įsikraus greičiau nei vien tik nuo natūralios šviesos. Bet kuriuo atveju, tai labiau papildomas būdas gauti elektros energijos.

Norint pasikliauti vien tik energija, gaunama iš saulės šviesos, reikia rinktis išlankstomą saulės įkroviklį. Jų saulės elementai “sugeria” pakankamai šviesos, kad galėtų iš karto įkrauti bet kurį 5V prietaisą (taip pat ir išorinę bateriją). Priklausomai nuo įkroviklio elementų kokybės ir stiprumo, juo galima naudotis ir debesuotą dieną. Tas ypač aktualu tokiuose mažiau saulėtuose regionuose kaip Rytų Europa.

Kaip apskaičiuoti, kokio įkroviklio su saulės elementu reikia?

Techninių terminų, susijusių su saulės baterijomis, žinojimas padės geriau suprasti reklamose bei aprašymuose pateikiamus skaičius ir nuspręsti, ar jie patenkins Jūsų poreikius. Svarbiausi parametrai, naudojami kalbant apie įkroviklius su saulės elementu, kuriuos pravartu žinoti, yra elektros energija (vatai, W), įtampa (voltai, V) ir talpa (amperai, A).

Dažniausiai norima sužinoti, kokį energijos kiekį pagamins saulės baterija, pavyzdžiui, per 1 val. Tuomet reiktų naudotis šia formule

mAh = W * 1000 / V * 0,85;

čia koeficientas 0,85 sąlygoja natūralius sistemos nuostolius. Sakykime, turime saulės bateriją, kurios saulės elementas yra 1.5W, o įtampa – 5V:

mAh = 1.5 * 1000 / 5 * 0.85 = 255mAh.

Taigi, atsakymas 255mAh. Tad per 6 valandas baterija prikaups 1530mAh elektros energijos. To užteks įkrauti du trečdalius standartinio telefono akumuliatoriaus.

Tą patį galime išreikšti ir kilovatvalandėmis (Wh)

1.5W * 6h * 0,85 = 7.65 Wh.

Vadinasi, prietaisas per 6 valandas savo baterijoje sukaups 7.65W energijos.

Jei nežinote savo prietaiso vatų (W), tuomet paieškokite voltų (V). Pavyzdžiui, jei voltai ir miliamperai yra atitinkamai 5V ir 1500mAh. Tuomet

E = 5 x 1500 / 1000   ——>   E = 7,5W.

Kaip pasirinkti tinkamą baterijos įkroviklį?

Renkantis saulės bateriją yra dvi pagrindinės charakteristikos – jos talpa ir saulės elemento galia. Vienas dydis nusako, kiek energijos telpa į bateriją, o kitas – kaip greitai ta energija kaupiama. Kaip žinia, norint vieną kartą pilnai įkrauti išmanųjį telefoną, įprastai reikia apie 2200-2600mAh talpos baterijos. Tad prieš perkant bateriją, Jūs turėtumėte žinoti, ką krausite. Pavyzdžiui, su 1350mAh talpos baterija, kuri naudojama kaip greitoji pagalba telefonui, neverta krauti prietaiso, kurio baterijos talpa yra 5000mAh, nes iš to bus mažai naudos. Kad geriau suprasti, koks įkroviklis reikalingas, žemiau yra pateikta lentelė, kurioje galima sužinoti mobiliųjų telefonų baterijos talpą bei kiek kartų jis gali būti įkrautas su skirtingų talpų įkrovikliais (žr. lentelę 1).

Šnekant apie saulės įkroviklių paviršių, patys brangiausi yra monokristaliniai silicio elementai, kurių naudingumo koeficientas yra apie 24%. Tai skaičius, kuris išgaunamas prietaisui esant prie geriausių sąlygų, t.y. priešais tiesioginius saulės spindulius. Esant debesuotumui, elemento efektyvumas yra mažesnis. Tačiau ir tokiu atveju baterija pilnai įsikraus, tiesiog tam jai reikės daugiau laiko. Taip pat populiarus mitas, kad kuo ryškesnė, kaitresnė saulė, tuo greičiau baterija gali įsikrauti. Tai nėra tiesa. Saulės elementams užtenka bet kokių tiesioginių saulės spindulių, nesvarbu kokio stiprumo jie bebūtų. Tad tiek vasarą, tiek žiemą šviečiant saulei, Jūsų įkrovikliui įsikrauti reikės to paties laiko.

Tačiau kokie gražūs bebūtų pateikiami techniniai baterijų duomenis, reikia atsižvelgti į gamintoją ir jo patikimumą. Internetas pilnas išorinių baterijų, kurių talpa 30000mAh, o kaina 15 Eur. Bet taip būti negali. Kaip neapsigauti? Tam reikia truputį žinių ir gal šiek tiek patirties. Jei vis dėl to ši sritis Jums svetima, mažiausiai ką galite padaryti, tai pirkti bent jau “brand’inį” (su įvardintu gamintoju) įkroviklį ir tai daryti patikimose parduotuvėse. Juk save gerbiantis gamintojas nerašys skaičių, prasilenkiančių su realybe. Taip pat atkreipkite dėmesį į suteikiamą garantiją. Jei išorinę bateriją perkate ne Lietuvoje, tikrai ne visi gamintojai bus pasiruošę skirti jai 24 mėnesių aptarnavimą.

Ką reikia žinoti įsigijus mobilią telefono bateriją?

Daugelis tikriausiai žino, kad įsigijus mobilųjį telefoną, jo bateriją reikia bent pirmą kartą pilnai įkrauti. Tą patį rekomenduojama padaryti ir nusipirkus mobilų kroviklį. Nesvarbu, ar tai būtų išorinė baterija, ar baterija su saulės elementu, ją siūlome pirmus tris kartus pilnai įkrauti iš elektros lizdo arba per USB jungtį. Tokiu būdu užtikrinsite jos efektyvesnį ir ilgesnį tarnavimo laiką.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *