Kategorijos

L-glutamino ir BCAA nauda

L glutaminas ir šakotosios grandinės aminorūgštys (BCAA) – du populiarūs papildai, sulaukę sportininkų, fitneso entuziastų ir norinčiųjų pagerinti savo fizinį pajėgumą dėmesio. Todėl aptarsime unikalias L-gliutamino ir BCAA savybes ir galimą naudą sportuojant ir siekiant bendros gerovės.

L-glutaminas

L-glutaminas yra nepagrindinė aminorūgštis, t.y. organizmas ją gali pasigaminti natūraliai. Tačiau intensyvaus fizinio krūvio ar streso metu organizmo poreikis L-glutaminui gali viršyti jo gamybos galimybes. Būtent šiuo atveju vertingas tampa papildų vartojimas.

Vienas iš pagrindinių L-glutamino vaidmenų – palaikyti imuninę funkciją. Intensyviai besitreniruojantys sportininkai yra labiau linkę į imuninės sistemos slopinimą, todėl L-glutaminas yra naudinga priemonė, padedanti išvengti ligų ir atsigauti. Be to, L-glutaminas atlieka svarbų vaidmenį raumenų atsigavimui, mažindamas raumenų skausmą ir padėdamas atkurti pažeistą raumenų audinį.

Be to, L-glutaminas yra būtinas optimaliai žarnyno sveikatai palaikyti. Sveikas žarnynas prisideda prie bendros savijautos, maistinių medžiagų įsisavinimo ir imuninės sistemos veikimo. Papildomai vartojamas L-glutaminas gali padėti apsaugoti žarnyno gleivinės vientisumą ir sumažinti tokias problemas kaip žarnyno pratekėjimo sindromas.

BCAA (šakotosios grandinės amino rūgštys):

BCAA sudaro trys nepakeičiamosios amino rūgštys: leucinas, izoleucinas ir valinas. Skirtingai nei kitos aminorūgštys, BCAA yra tiesiogiai metabolizuojamos raumenyse, todėl yra būtinos raumenų baltymų sintezei ir energijos gamybai fizinio krūvio metu.

Leucinas ypač svarbus raumenų baltymų sintezės, t.y. raumenų audinio kūrimo ir atkūrimo proceso, dalyvis. BCAA taip pat padeda sumažinti raumenų nuovargį ir raumenų skausmą po treniruočių. Tai ypač vertinga užsiimantiems didelio intensyvumo treniruotėmis.

Be to, BCAA gali būti energijos šaltinis ilgalaikės fizinės veiklos metu, padedantis išvengti raumenų irimo ir nuovargio. Jos gali būti ypač naudingos ištvermės sportininkams, norintiems išlaikyti savo rezultatus ilgų treniruočių metu.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *