Laikraščiai nebetinka langų valymui?!

Ar Jūs dar valote langus su senais laikraščiais? Ar pastebėjote, kad langų valymui reikia sunaudoti kur kas daugiau laikraščių nei to reikėjo kadaise, o stiklas vistiek atrodo neidealiai išvalytas?

Norite sužinoti atsakymą, kodėl? Ogi, pasikeitė pigmentų naudojamų spaudoje cheminė sudėtis!

Anksčiau juodo pigmento išgavimui buvo naudojama smulki anglis. Toks pigmentas atsparus cheminiams, terminiams, rūgštiniams, šarminiams ir šviesos poveikiams.  Šis pigmentas ir buvo naudojamas tuometinių laikraščių spausdinimui. O dabar populiarėja sintetiniai pigmentai, kurių sudėtyje yra latekso ir kitų priedų, kurie nėra atsparūs cheminiams ir terminiams poveikiams. Todėl gerai išvalyti langus naudojant šiuolaikinius laikraščius beveik neįmanoma. Nes vos gavę stiklų valiklio (prof.kalba šarmo), laikraščio spausdinimui naudojamas pigmentas ima tižti ir teplioti stiklą. Todėl norint išvalyti kuo geriau, reikia sunaudoti daug stiklų valiklio ir dar daugiau laikraščių.

Jei norite tikrai gerai išvalyti langus, naudokite langų valymui profesionalius klasikinius įrankius. Juos rasite specializuotose profesionalių valymo įrankių pardavimo vietose. Kartais galite rasti pirkti ir prekybos centruose, tačiau atkreipkite dėmesį, kad plaunančioji stiklą dalis (prof.kalba kailiukas) būtų iš mikropluošto audinio, o ne kempinė. Kadangi mikropluoštas daug geriau į save sugeria nešvarumus, nei kempinė. Taip pat mikropluošto kailiuką galėsite plauti skalbimo mašinoje ir taip prailginsite jo “tarnavimo” laiką, o kempinė labai greitai susidėvi ir įgauna nemalonų kvapą.

Be šių įrankių langų valymui jums reikės ir mikropluošto šluosčių stiklui (pav. Nr2.) Šios šluotės skiriasi nuo įprastinių šluosčių baldams valyti. Jos nepalieka audinio plaušelių ir poliruoja. Šluostė Jums bus reikalinga nuvalyti stiklui ties rėmu ir patį stiklo rėmą.

Taigi apibendrinant ideliai stiklų švarai Jums reikės:

  • Stačiakampio formos kibiro;
  • Klasikinių langų plovimo ir sausinimo įrankių;
  • Stiklo grandiklio;
  • Stiklo šluostės;
  • Stiklo valiklio arba indų ploviklio;

O kaip su langų valymui skirtais įrankiais dirbti ir kokie jie yra rasite štai šiame vos kelių minučių filmuke.

International_newspaper,_Rome_May_2005
Laikraščiai nebetinka langų valymui?!

Išduosim mažą valymo profesionalų paslaptį, kaip jiems greitai ir lengvai pavyksta išvalyti išorinius langų stiklus. Prieš stiklų valymą į paruoštą tirpalą su indų plovikliu ar stiklų valikliu, įpilkite šiek tiek baltojo acto arba rūgštinio sanitarinio valiklio ( wc valiklio, bet be chloro, o rūgštinio). Tai padės geriau nuvalyti lietaus ir kt. paliktus nešvarumus. Nuplaukite stiklą, kaip matėte filmuke ir nusausinkite.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.