Kategorijos

Langai – kokius pasirinkti?

Langai yra žmonių investicija, kad namuose būtų šviesu bei jauku. Tai yra pagrindiniai reikalavai, statantis naujus namus arba renovuojant senus. Tačiau, kaip žinia, langai gali būti patys įvairiausi, todėl kyla klausimas: kokius pasirinkti, kad savo namuose žmogus jaustųsi komfortabiliai?

XXI amžiuje daug diskutuojama, kokius, rinkoje esančius langus pirkti: medinius, plastikinius, o galbūt aliuminius? Labai gerai, kad gamintojai, siekdami palengvinti pasirinkimą, langus klasifikuoja į dvi pagrindines grupes, pagal jų esmines savybes: šviesos pralaidumą ir energinį efektyvumą. Pagal šias savybes, lengvai galima įvertinti naudą, kurią skirtingi langai teikia žmonėms.

Kodėl verta rinktis medinius langus? Pirmiausia, mediniai langai yra ekologiški. Medžio apdirbimui yra naudojamos natūralios medžiagos, kurios neteršia gamtos. Medis pats iš savęs skleidžia šilumą, tad įsidėjęs medinius langus, žmogus iš karto jaučia jaukumą ir ramybę. Tai ne tik praktiškumas, bet ir grožis. Spalvų įvairovė, lengvai išgaunami atspalviai leidžia priderinti medinius langus tiek prie interjero, tiek ir prie eksterjero. Žmonėms, tausojantiems sveikatą, vertinantiems ilgaamžias tradicijas – mediniai langai yra tinkamiausias pasirinkimas.

Plastikiniai langai yra šilumos atžvilgiu šaltesni už medinius, kadangi į juos yra dedami plieniniai profiliai. O tikriausiai niekam ne paslaptis, kad metalas traukia šaltį. Tačiau vis dėlto, plastikiniai langai yra patvarūs ir ilgaamžiai, pasižymi puikiomis šilumos saugojimo savybėmis, tad namuose užkūrus petuką, tikrai nereikės baimintis, kad šiluma greitai išgaruos. Kokybiški plastikiniai langai reikalauja minimalios priežiūros, o valyti juos itin paprasta ir lengva. Dažnai plastikiniai langai kainos ir kokybės santykiu lenkia tiek medinius, tiek ir aliuminius langus.

Aliuminiai langai, kodėl jie? Aliuminius langus dažniausiai renkasi tie, kurie nori greitai pasistatyti namą. Jie pasižymi labai geromis savybėmis, yra patvarūs, lengvi ir kieti. Tačiau kaip ir plastikiniai langai, yra šaltesni už medinius, kadangi – pagaminti iš metalo. Pats aliuminis yra viena iš patvariausių statybinių medžiagų. Aliuminio langai užtikrina maksimalų šviesos patekimą į patalpą, yra estetiški ir užtikrinantys saugumą.

Renkantis langus, patartina daug domėtis ir išsirinkti sau labiausiai tinkančius ir patinkančius. Ieškokite informacijos internete, kalbėkitės su draugais arba tiesiog pasikonsultuokite su specialistais, išmanančiais apie langus.

 

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *