Kategorijos

Lango reguliavimas, butinas lango sandarumui ir funkcionalumui

Lango reguliavimas tai vienas iš priežiūros sudedamųjų dalių.

Šis lango priežiūros momentas padeda išspręsti įvairias kylančias lango problemas. Taip pat nereikėtų pamiršti lango sutepimo, reguliaraus lango valymo. Taigi galima išskirti pagrindines savybes, kas sukelia plastikinio lango problemas.

Sezonų kaita. Mes tūrėdami keturis sezonus jaučiame temperatūros kaitą. Vasarą būna šilta ir langus veikia tiesioginiai saulės spinduliai. Paminėtina, kad kuo lango spalva yra tamsesnė, tuo labiau jis yra veikiamas saulės spindulių. Žiema būna šalta ir šaltukas bando išreguliuoti lango varčią. Pavasaris ir ruduo pasižymi drėgme, kas taip pat tiesiogiai kenkia langui. Taigi veikiamas oro sąlygų langas nuolat deformuojasi ir to pasėkoje būtinas lango reguliavimas.

Mechaninis poveikis. Jeigu langui tinkamai neatsidarant ar neužsidarant per fizinę jėgą bandomą tai atlikti, kabinant papildomus svorius ant lango ir kitus nerekomenduotinus veiksmus. Toks netinkamas lango funkcionavimas sudaro dar didesnes problemas ir labai išderina lango sandarumą.

Lango dydis. Lango tarnavimo laikui turi įtakos ir lango dydis. Kuo langas yra didesnis, tuo sunkesnė jo konstrukcija, kas apsunkina lango varčią ir priverčia langą išsikreipti. Tokiu atveju būtinas lango reguliavimas.

Šios problemos plika akimi dažniausiai yra nepastebimos.

Lango reguliavimas yra būtinas esant pagrindinėms savybėms:

  • Kai langas uždarytas, nėra sandarumo.
  • Darinėjant langą jis kliūna.

Dažna problema lango sandarumo stoka. Ši problema aktualiausia yra žiema. Yra jaučiamas tarsi vėjas eitų pro langą, taip išleidžiant didžiąją dalį šilumos. Šiai problema išspręsti reikia imtis dviejų veiksmų. Tai pirma tinkamai sureguliuoti lango rėmą, kad langas tolygiai prispaustų tarpines. Antras veiksmas – tai tarpinių keitimas. Lango tarpinių stovis taip pat labai stipriai įtakoja lango sandarumą. Taigi lango reguliavimas ir tarpinių pakeitimas turėtų čia problemą išspręsti, tačiau galimi atvejai, kaip būna sudėtingesnės problemos. Tokiais atvejais reikalingas patyręs meistras galintis ištaisyti lango broką ar netinkamos eksploatacijos padarinius.

Darinėjant langą jis kliūnagirdisi papildomi garsai , jaučiamas papildomas lango pasipriešinimas, langas pakrypęs. Esant bent vienai iš šių išvardintų savybių būtinas lango reguliavimas. Lango reguliavimui atlikti reikalinga žinoti kuriuos lango varžtus sukioti. Patartina išsikviesti langų meistrą, kuris greitai ir kokybiškai atliktų darbą.

Taigi lango reguliavimas ne tik gali prailginti lango tarnavimo laiką, tačiau ir užtikrinti sandarumą, bei tinkamą funkcionalumą. Niekada nelaukite, kol langas visiškai nebeužsidarys ir praleis tiesioginį vėją. Kuo problema išsprendžiama anksčiau, tuo langas patyria mažesnį fizinį krūvį taip prailgindamas savo tarnavimo laiką ir sutaupydamas Jūsų šilumą.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *