Lauko durys: ką svarbu žinoti prieš jas perkant?

durys

Lauko durys – itin svarbi investicija. Nuo jų priklauso jūsų saugumas, durys atskiria asmeninę erdvę nuo išorės, izoliuoja garsą. Svarbu nepamiršti ir to, kad lauko durims tenka kur kas didesni išbandymai. Pastarosios nuolat veikiamos aplinkos, yra dažnai varstomos, jos taip pat atspindi nemažą dalį namo eksterjero, todėl turi būti ne tik kokybiškos ir saugios, bet ir puikaus dizaino. Jei ketinate pirkti lauko duris arba norite senąsias pakeisti naujomis, vertėtų to nedaryti remiantis vien nuojauta ar durų išvaizda. Atsižvelgę į keletą pagrindinių kriterijų galite pataikyti tiesiai į dešimtuką.

Durų tipas

Lauko durys pagal savo medžiagiškumą yra skirstomos į keletą tipų, todėl pirmasis dalykas, kurį turite padaryti – pasirinkti, kokių durų norite.

Medinės lauko durys turi pakankamai geras šilumines savybes, yra patvarios ir unikalaus stiliaus. Jas galima lakuoti, dažyti ar išraižyti tarsi meno kūrinius, todėl medinės lauko durys tikrai patiks vertinantiems klasiką ir eleganciją.

Šarvuotos lauko durys labai dažnai naudojamos komercinėse ar pramoninėse patalpose bei namuose, kurių šeimininkai pirmenybę teikia saugumui. Mechaniškai šios durys yra labai tvirtos, atsparios gaisrui, todėl tai idealus variantas ieškantiems patikimumo.

Kompozicinės lauko durys paprastai yra pagamintos iš keleto sudėtinių medžiagų. Kadangi tokių lauko durų gamybai yra naudojamos skirtingos medžiagos, iš jų pasiimamos pačios geriausios savybės. Dėl to kompozicinės lauko durys yra brangesnės, tačiau pasižymi tikrai puikia kokybe.

Plastikinės lauko durys gali būti įvairių spalvų, dizainų ir turi ganėtinai geras šilumines savybes, jas paprasta prižiūrėti. Visgi tokios durys – ne pats patvariausias ir aplinkos pokyčiams atspariausias variantas, tad jos tiks rečiau naudojamose ar uždarose patalpose.

Sandarumas

Jei jus domina lauko durys, dar vienas dalykas, apie kurį turite pagalvoti – jų sandarumas. Jei įsigysite nesandarias lauko duris, šaltuoju metų lauku pro jas prasiskverbs šaltis, namuose gali įsiveisti pelėsis. Todėl duris rinkitės itin kruopščiai ir būtinai įsitikinkite jų sandarumu. Jei naujai pasistatėte namą ar renovavote savo būstą, galite atlikti sandarumo testus, pagal kuriuos specialistai įvertins, kurios namų vietos praleidžia šilumą ir ką padaryti, kad sutvarkytumėte šią situaciją.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.