Lauko reklama: trys būtini dizaino akcentai

Lauko reklama – vienas masiškiausių bei itin plačias potencialių klientų mases pasiekiančių reklamos būdų. Vis dėlto yra keletas svarbių niuansų, kuriuos privalo žinoti kiekvienas, siekiantis optimaliai išnaudoti visas lauko reklamos galimybes.Vaizdas

Kaip ir kiekvienas reklaminis projektas, lauko reklama visų pirma stengiasi galimus vartotojus sužavėti vizualiai estetišku bei susidomėjimą keliančiu vaizdu. Reklama lauko erdvėje turi žaibiškai patraukti pro šalį skubančių žmonių žvilgsnį, tad nepriekaištingai nušlifuotas vaizdas turėtų sudaryti didžiąją reklamai skirto ploto dalį. Dėmesį prikaustančiu vaizdu gali tapti bet kas: profesionali nuotrauka, meniška iliustracija, lengvai atpažįstamas simbolis ar įmonės logotipas. Visgi, lauko reklama turi ne tik kelti vizualinį pasigerėjimą praeiviams, bet ir skleisti tam tikrą atmosferą, t. y. kurti su bendra reklamine idėja derančią emociją. Taip pat svarbu atsižvelgti į paties kūrybinio dizaino paveikumą: pagrindinis reklamos objektas ar užrašas turėtų aiškiai išsiskirti iš jį supančio fono – lauko reklama tiesiog reikalauja kontrastingo dizaino!

Tekstas

Lauko reklama pasižymi itin didelių matmenų stendais – dažnai šie siekia dešimtis metrų. Visgi, reklama lauko erdvėje praeivių matoma vos 2-4 sekundes, tad reklaminis šaukinys turi būti ne tik įtaigus, bet ir greitai skaitomas. Lauko reklama reikalauja paprastumo – verčiau atsisakykite įmantrių šriftų bei pernelyg originalių teksto komponavimo būdų. Raidės privalo būti aiškios bei atskirtos pakankamai plačiais tarpais, kadangi lauko reklama potencialių pirkėjų bus matoma judant pro šalį gana dideliu greičiu. Juk nenorite, kad stende pateiktas  tekstas susilietų į vieną nesuprantamą dėmę, tiesa? Taipogi, nesusigundykite visą reklaminę žinutę parašyti vien didžiosiomis raidėmis – praeiviai daug geriau įsimins Jūsų reklamą, jei didžiosiomis raidėmis išskirsite tik esminius žodžius ar pagrindinius duomenis. Žodinė reklama lauko stende taip pat turėtų būti rišli bei suprantama, todėl įsitikinkite, jog aiškiai bei taikliai suformulavote pagrindinę mintį.

Originalumas

Šiuolaikinis pasaulis tiesiog perpildytas reklaminių pranešimų, kuriuos galima aptikti bet kur: pašto dėžutėje, internetinėje erdvėje, ant pastatų sienų, automobilių šonų, gatvėje sutiktų praeivių aprangos ir kitose pačiose netikėčiausiose vietose. Toks reklaminio turinio perviršis palengva ugdo vartotojų atsparumą bei kritiškumą reklamai. Esant tokiai situacijai, lauko reklama įgyja ženklų pranašumą prieš kitas reklamos formas – jos neįmanoma nepastebėti ar išjungti, kai ši pabosta. Visgi, reklama lauko erdvėje dar negarantuoja naujų klientų antplūdžio. Taip, lauko reklama bus nuolatos matoma praeivių, bet jei jos turinys bus lėkštas ir neoriginalus, pastaroji paprasčiausiai nesudomins potencialių pirkėjų. Būtent dėl šios priežasties labai svarbu reklamos dizainą sukurti kuo įdomesnį bei įsimintinesnį. Jūsų išskirtiniu ženklu gali tapti bet kas: šmaikštus ar kandus reklaminis šaukinys, itin patrauklus vaizdas, emocinis paveikumas, o gal tiesiog visiškai nauja ir publikai dar neregėta reklaminė koncepcija.

Nepamirškite, jog tinkamai bei kūrybiškai suderinus visus išvardintus reklamos dizaino elementus, Jūsų lauko reklama praeivių žvilgsnius prikaustys ne minėtoms 2-4 sekundėms, o gerokai ilgesniam laiko tarpui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.