Kategorijos

Lavinamosios knygelės vaikams

Atversta knyga namuose, kuriuose auga vaikai, – tai langas į pasaulį, geriausia kūrybiškumo mokykla ir tvirtas pamatas tolimesnei vaiko emocinei ir socialinei raidai. Daugybė tyrimų patvirtina, kad pažintis su knyga dar kūdikystėje vėliau lemia vaiko žodyno platumą, skatina jo mąstymą, ugdo pažinimo funkcijas ir pasaulio suvokimą. Knygų puslapiuose slepiasi ne tik nuostabios istorijos ir kvapą gniaužiantys nuotykiai, bet ir gyvenimo tiesos bei vertybės.
Šios interaktyvios knygelės kūdikiams sukurtos kaip lavinimo priemonė patiems mažiausiems, kurie pasaulį patiria pojūčiais ir veiksmais: žiūrėdami, liesdami, kramtydami.
Lavinamosios knygelės kūdikiams skirtos „skaityti“ paveikslėlius. Iliustracijų žiūrėjimas ir aptarimas, vaizdų įžodinimas – tai savotiškas pasirengimas mokytis raides, jungti skiemenis ir skaityti tekstą.
Pagrindinis knygutės kūdikiams tikslas – lavinti ir tobulinti mažylio pažintinius ir motorinius įgūdžius, gerinti rankų-akių koordinaciją, skatinti sensorinius pojūčius, lavinti atmintį ir vaizduotę.


Ryškios, mielos, minkštos ir saugios

Ryškių spalvų aplikacijos ir prie audinio limpančios detalės lengvai patraukia mažylių dėmesį, o tėvus įgalina kaskart kurti vis kitas istorijas, taip plečiant vaiko akiratį ir pasaulio suvokimą.
Rankų darbo iš minkšto veltinio audinio pasiūtos knygutės kūdikiams yra lengvos ir malonios liesti.

Aktyvus įsitraukimas skaitant
Gilinantis į iliustracijas svarbu nepamiršti aktyvaus įsitraukimo: kartu su vaiku galima leisti įvairius garsus (imituojant gyvūnų „kalbą“), kurti trumpas daineles ar ketureilius, lavinti vaiko pastabumą (mokytis pastebėti ir surasti vieną ar kitą detalę), mokyti vaiką atrasti naujus dalykus (naujų garsų ar žodžių mokymasis), skatinti vaiko reakcijas (paprašyti kažką pakartoti, suploti rankomis, išreikšti emociją, vedžioti pirštu).
Vaikai iki vienerių metų amžiaus knygomis (nesvarbu, tik paveikslėlių ar su raidėmis) domisi kaip nematytu, todėl labai įdomiu žaislu, todėl knygelių vartymas (o vėliau ir skaitymas) vaikui reiškia malonų buvimą drauge, smagų žaidimą. Kūdikiams ypač svarbu fiziškai jausti šalia suaugusį, klausytis jo balso, girdėti kalbos tempą, ritmą, intonacijas, tad pažintis su knyga mažyliui yra ir saugumo pojūtis, ir tam tikras ritualas.
Medžiaginė lavinamoji veiklos knyga – tai šaunus skirtingų paveikslėlių rinkinys. Intensyvių spalvų minkštos aplikacijos su daugkartiniais lipdukais leidžia paveikslėliams „judėti“.
Pavyzdžiui, žvėrių karalius liūtas kviečia pažaisti slėpynių! Lipdukų pagalba galingos liūto letenos gali uždengti vieną ar abi akis.

Medžiaginė lavinamoji veiklos knyga Yes For Skills

Mokytis žaidžiant – visų smagiausia! Skirtingos spalvos žymi skirtingas geometrines figūras, kurios šypsosi. Argi ne linksma?

Medžiaginė lavinamoji veiklos knyga Yes For Skills

Liesdamas, čiupinėdamas, glostydamas vaikas tyrinėja ir atranda pasaulį. Dvi smagios rankytės su lanksčiais pirštukais padės ne tik atskirti dešinę ir kairę rankas, bet ir mokytis skaičius.

Medžiaginė lavinamoji veiklos knyga Yes For Skills

Spalvotas pasaulis toks gražus! O kad būtų lengviau raudoną atskirti nuo mėlynos – į pagalbą skuba meškis-treškis su įvairiaspalviais į dangų kylančiais balionėliais.

Medžiaginė lavinamoji veiklos knyga Yes For Skills

Kiek yra pusė obuolio? O ką reiškia visas apelsinas? Su daugkartiniais lipdukais mokytis ir lengva, ir smagu!

Medžiaginė lavinamoji veiklos knyga Yes For Skills

Ką šiandien gaminsime pietums? Iš ko galima išvirti sriubą? O kokios daržovės tinka troškiniui? Turint tokį puodą, reikia tik fantazijos!

Medžiaginė lavinamoji veiklos knyga Yes For Skills

Jei namie yra augintinis, mažylis tikrai matė, ką dedate į jo dubenėlį. O kuo minta miško žvėrys ar dar nematyti naminiai gyvūnai? Puiki proga pasimokyti įvairių gyvūnų „kalbos“ ir pavaišinti juos gardžiais skanėstais!

Medžiaginė lavinamoji veiklos knyga Yes For Skills

Dantukų valymas nėra tas dalykas, kurio vaikai labai lauktų. Nebent, jei prieš tai galima išvalyti dantis ilgakaklei žirafai! O paskui surasti ir geltoną puodelį dantų šepetėliui!

Medžiaginė lavinamoji veiklos knyga Yes For Skills

Laikas miegoti. Bet prieš tai – knyga! Ar meškučio knygoje irgi daug linksmų paveikslėlių?

Medžiaginė lavinamoji veiklos knyga Yes For Skills

Sapnuose galima nukeliauti, kur tik nori! Perskristi aukščiausius kalnus, pasiklysti debesyse ir nutupdyti savo oro balioną ten, kur laukia dar nepatirti nuotykiai!

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *