Kategorijos

Lieknėjimo procesas išsamiau

Išmanantys žmonės sako: kovojant su antsvoriu be fizinio krūvio – niekaip. Be to, kad sportiniai krūviai prisideda prie greitesnio riebalų deginimo, jie taip pat prisotina kūną deguonimi, padeda palaikyti raumenų tonusą ir efektyviai modeliuoja siluetą.

Jei sportuodami vis dar naudojate tokį triuką kaip sportinė mityba, rezultatą galite padvigubinti, greitai priartėdami prie puoselėtos svajonės apie gražų ir liekną kūną.

Sportinė mityba svorio metimui yra specialus papildas, galintis pagreitinti riebalų pertekliaus atsikratymą. Tačiau jis turi savo ypatumą: be mankštos ir dietos teks pamiršti, kaip atsikratyti antsvorio. Pažvelkime atidžiau į cheminius mūsų kūno procesus, kuriuose vyksta svorio metimo procesas.

Sportiniai papildai

Tą pačią sportinę mitybą galima naudoti ir svoriui priaugti, ir lieknėti, viskas priklauso nuo to, kiek ir kada jos vartoti bei kaip derinti su dieta ir treniruotėmis. Taip pat yra specialių sporto mitybos gamintojų sukurtų produktų, specialiai skirtų svorio metimui.

Papasakosime apie populiariausius ir efektyviausius produktus bei papildus. Tai yra baltyminis proteinas, BCAA, riebalų diegintojai bei L-karnitinai bei kiti įvairūs papildai moterims bei vyrams.

Vartokite mažiau nei išleidžiate

Pagrindinė taisyklė – vartokite mažiau nei išleidžiate. Tai reiškia, kad turite sukurti neigiamą energijos balansą, kuriame gaunamų kalorijų skaičius bus mažesnis nei išleista suma.

Verta paminėti, kad sunaudotos kalorijos reiškia bazinę medžiagų apykaitą, energiją, kurią išeikvojame kasdieniame gyvenime, ir energiją, išeikvojamą treniruotėms. Tik esant neigiamam kalorijų balansui, kūnas pradės pereiti prie riebalų atsargų! Nesvarbu, iš kur jūs gaunate kalorijų.

Tyrimai rodo, kad net valgydami maistą, kuris laikomas „kenksmingu“, bet ar bent jau nelabai sveiku, bet tuo pačiu valgydami juos jums tinkamame kalorijų langelyje, numesite svorio. Tačiau šis metodas (be BJU) gali pakenkti jūsų sveikatai ir ilgainiui nėra perspektyvus pasirinkimas.

Angliavandenių naudojimas

Baltymų, riebalų ir angliavandenių turėtų pakakti. Daugelis dietų yra pagrįstos tam tikrų maistinių medžiagų pašalinimu arba sumažinimu, dietomis be riebalų, be angliavandenių ar net be baltymų (dažniausiai valgant tik daržoves ir vaisius).

Tokios dietos pakenks jūsų sveikatai! Mūsų organizmui reikalingas visas aminorūgščių (organų ir audinių statybinė medžiaga), riebalų (be jų hormoninė sistema neveiks) ir angliavandenių, kurie suteikia energijos visaverčiam gyvenimui ir treniruotėms.

Energijos panaudojimas

Kad svorio metimo procesas būtų greitesnis ir efektyvesnis, būtina didinti energijos sąnaudas, išlaikyti aukštą medžiagų apykaitos greitį ir ugdyti raumenų masę. Tada ne tik numesite svorio, bet ir pasieksite gražią formą bei palengvėjimą. Visa tai leis jums treniruotis svorio metimui. Paprastai jis derina kardio treniruotes (vidutinio ir aukšto intensyvumo) ir vidutinio intensyvumo jėgos treniruotes.

Sportinės mitybos pasirinkimas

Visų pirma, žinoma, riebalų degikliai. Priklausomai nuo jų tipo, jie padidina bazinį medžiagų apykaitos greitį, padidina energiją ir treniruočių efektyvumą bei mažina apetitą. Bet! Atminkite, kad riebalų degikliai yra veiksmingi tik kartu su dieta ir mankšta, jie patys neturės jokio pastebimo poveikio. Taip pat reikia turėti omenyje, kad kai kurie riebalų degikliai turi nemažai šalutinių poveikių ir jų negalima naudoti esant problemoms širdies ir kraujagyslių sistemą, kraujospūdį ir nestabilią psichinę būseną.Riebalų degiklių gamybos lyderiaujančios įmonės: Nutrex, Universal Nutrition, SAN, Millennium Sport Tec, VPX.

Pabaigai

Be šių pagrindinių maisto produktų bei rekomendacijų, lieknėti padės ir omega-3 riebalų rūgštys, kortizolį reguliuojantys vaistai, riebalų ir angliavandenių blokatoriai, kurie mažina maistinių medžiagų pasisavinimą.

Laikydamiesi mūsų rekomendacijų dėl dietos, treniruočių ir sporto mitybos, tikrai pasieksite norimų rezultatų!

Šaltinis: humanperformance.lt

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *