Lietuviškos prekės

Jau įprasta, kad dauguma Lietuvoje parduodamų prekių glietuviskos-durysgaminame. Gaminame, bet, paradoksalu, savo prekių dažnai neįperkame. Lietuviškos prekės dažniausiai mums patiems neįperkamos dėl didelės jų kainos. Jas dažniausiai žino užsieniečiai, o mes naudojamės pigiomis kiniškomis jų atmainomis. Bet čia nereiktų kaltinti nežinojimo. Labiau šioje vietoje kalta ekonominė šalies padėtis.

Pavyzdžiui iš Lenkijos ar Kinijos parvežtos durys kainuos nedaug ir bus labai gražios. Lietuviškos durys bus ženkliai brangesnės, gal net ne tokios gražios iš pirmo žvilgsnio. Bet labiau pasigilinus pastebėsite, kad Lietuviškos durys bus pagamintos iš medžio masyvo, o ne drožlių plokščių ar faneruotės. Tad jei svarbi kokybė – atkreipsite į jas dėmesį. Jei svarbus kainos ir išvaizdos, o ne kokybės santykis – greičiausiai pasirinksite užsienyje gamintas duris.

Lietuviškus baldų gamintojus šiek tiek žinome. Bet žinome tik tuos, kurie prisitaikė prie Lietuvos rinkos ypatybių ir gamina ir pigesnius baldus. Dalies gamintojų nežinome, nes prekes jie iškart eksportuoja į užsienį. O kai kurie gamintojai savo gaminius diferencijuoja. Gamina skirtingus gaminius Lietuvos ir užsienio rinkoms. Lietuviai dažniausiai ir yra žinomi dėl savo gaminių iš medžio. Lietuviški baldai, lietuviškos durys, net lietuviški mediniai langai turi užsitarnavę gerą vardą. Ir dažnai visą produkciją išparduoda be reklamos.

Lietuvoje yra ir didelių gamyklų. Nors dalis jų užsidarė arba pakeitė savo veiklos pobūdį didelių įmonių vis tiek liko. Pavyzdžiui gaminame trąšas (Lifosa Kėdainiuose ir Achema Jonavoje). Nors, yra nuomonių, kad ne mes gerai gaminame trąšas, o tiesiog užsienio valstybės nenori jų gaminti, nes taip labai teršiama aplinka ir kyla didelis ekologinių katastrofų pavojus. Visi turbūt girdėjome ir apie Danų Lietuvoje auginamas kiaules. Jie Lietuvoje jas augina, ne dėl mūsų gerų kiaulininkystės žinių, o dėl to, kad mūsų darbo jėga pigi ir pigi mūsų žemė. Fermso skleidžia didelę smarvę ir dėl to užsieniečiai dažnai fermas iškelia iš savo teritorijų, stengdamiesi apsaugoti savo žmones nuo nemalonaus kvapo ir amoniako poveikio. Tad kartais mes kažkuo užsiimame ne dėl savo gerų žinių ar verslumo, o dėl to, kad dažnai esame traktuojami kaip trečioji pasaulio šalis, kurioje mažai kreipiamas dėmesys į aplinkos taršą ir ekologiją.

Dėl to reiktų labiau didžiuotis mūsų tekstilės gaminiais – drabužiais, patalyne, rankšluosčiais. Pagarbos verti staliai ir jų medžio gaminiai, lietuviškos durys, langai, mediniai žaislai, baldai. Žinokime ir vertinkime Lietuviškas prekes. Kaip sakoma – rinkis prekę lietuvišką!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.