Kategorijos

Logistikos paslaugos

logistikos paslaugosLogistikos paslaugos apima sąvoką, kuri apibrėžia žaliavų, prekių ir kitų krovinių pristatymą nuo tiekėjo ar siuntėjo iki paskirties vietos. Šiuolaikinės logistikos paslaugos tai modernus, strategiškai valdomas procesas, kurio eigoje žaliavos, medžiagos, įvairios paskirties produkcija ir vartojimui paruoštos prekės – gatava produkcija, yra pervežama iš tiekėų ar gamintojų vartotojui, tarpinėse grandyse ją pagal poreikius sandėliuojant. Sandėliavimas ir saugojimas apima žaliavų, medžiagų ir ruošinių (pusgaminių), gatavos produkcijos sandėliavimą bei saugojimą įvairiuose logistikos etapuose, užtikrina reikiamą atsargų kiekį sandėliuose ir yra neatskiriama logistikos paslaugos dalis. Kadangi sandėliavimo metu yra atliekami būtini darbai, susiję su prekės gamybos proceso užbaigimu, prekių žymėjimo darbų atlikimu ir kitomis logistikos paslaugos dalimis, yra sukuriama papildoma vertė, kuri dar tiesiogiai priklauso ir nuo sandėliavimo trukmės.

Sandėliavimo metu specialios kompiuterinės programos pagalba yra labai paprasta stebėti atsargų kiekį esantį sandėlyje. Jos padeda vykdyti klientų atsargų valdymą. Daugelyje sandėlių naudojama sandėlio valdymo sistema paremta brūkšninių kodų ir belaidžio duomenų perdavimo technologijomis.

Kiekviena sandėlio vieta yra įtraukiama į elektroninį sandėlio žemėlapį, kuriame numatytos surinkimo ir padėjimo sekos ir kurių dėka sandėlio darbuotojų judėjimo maršrutai yra optimizuojami. Visos prekių operacijos realiame laike fiksuojamos sandėlio valdymo sistemoje, kurią apjungus su transporto valdymo sistema, galima daug greičiau, operatyviau paruošti siuntas transportavimui, planuoti transporto maršrutus ir kontroliuoti visas logistikos paslaugos grandis bei užtikrinti aukštą klientų aptarnavimo kokybę.

Gali kai kam kilti mintis – kam reikalingas sadėliavimas? Gal ši logistikos paslaugos dalis tik didina kaštus? Tikrai ne. Sandėliavimo naudą lemia šios pagrindinės priežastys: optimalus perkamų atsargų kiekis, transportavimo kaštų mažinimas dėl transporto kompanijų gaunamų nuolaidų, išankstinio pirkimo galimybė, sezoninių atsargų kaupimo galimybė, nuolatinis ryšių su tiekėjais palaikymas ir išsaugojimas. Kiekvienu iš anksčiau paminėtų atvejų yra pasiekiama apčiuopiama ekonominė nauda, palyginus su tomis išlaidomis, kurios yra susijusios su atsargų sandėliavimu ir saugojimu.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Įrašo “Logistikos paslaugos” komentarų : 1

  1. logistikai avataras

    Manau pakankamai patogu pirkti logistikos paslaugas, jeigu į tai įeina visa logistikos sitema. Tai sumažina veiklos kaštus bei darbo sąnaudas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *