Kategorijos

Logotipo dizainas priklauso nuo veiklos srities

Dažnai galvojama, nuo ko priklauso logotipo dizainas. Detalių, kodėl logotipas atrodo vienaip ar kitaip yra begalė, tačiau viena pagrindiniu – įmonės, kuri yra logotipo savininkė, veiklos srities. Savaime suprantama, kad vandens siurbliai negali būti paženklinti kino juostos simbolį turinčiu logotipu. Visgi, pasitaiko juokingų išimčių ar dizainerių klaidų, kurios dėl vienokių ar kitokių priežasčių nebūna pašalinamos labai ilgą laiką.

Renkantis logotipą, užsakant jo kūrimą labai svarbu įvertinti savo teikiamas paslaugas, gaminamus ar parduodamus produktus. Jei Jūsų veikla yra gana siaura ir artimiausiu metu neplanuojate jos plėsti nauju asortimentu, pvz., esate minėtų vandens siurblių gamintojai, Jums puikiai tiks logotipo dizainas, kuriame simboliai ir spalvos gali būti susiję su vandeniu. Tuo tarpu jei kartu gaminate ir kitą techniką, įrengimus, kurie nėra skirti sąlyčiu su vandeniu, verčiau tokio logotipo vengti ir rinktas ką nors abstraktesnio, universalesnio, daugiau susijusio su Jūsų įmonės pavadinimu.

Didesnės įmonės nevengia kurti atskirų logotipų tam tikroms savo prekių ar paslaugų grupėms, papildomai sukuriant visą grupę vienijantį logotipą. Toks būdas puikiai tinka ir veiklą vykdant keliuose skirtinguose regionuose, išvengiama problemų, kurias gali sukelti simbolių ar spalvų junginiai skirtingose kultūrose. Visgi, tai tinkama tik didesnėms įmonėms, kurios gali sau leisti valdyti keletą skirtingų prekinių ženklų, registruoti ne vieną pavadinimą ir logotipą, susijusius dalykus – visa tai yra finansinių išteklių naudojimas.

Mažesnėms ar taupesnėms įmonės reikia koncentruotis į vieną logotipą, todėl yra labai svarbus logotipo dizainas, jo tinkamumas vienoje ar kitoje situacijoje, kurioje įmonė jį pateikia, atvaizdavimas interneto svetainėje, spaudoje, reklamoje. Siūloma dizainerio pateiktus kelis logotipo variantus vertinti visiems įmonės darbuotojams kartu, pasitelkti žmonių iš šalies, kurie galėtų padėti apsispręsti ir rasti geriausią variantą.

Naujausi straipsniai

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *