Lubų dažymas: praktiški patarimai, kaip patiems nudažyti kambario lubas

Lubų dažymas yra vienas paprastesnių apdailos darbų. Turint pakankamai žinių ir šiek tiek praktinių įgūdžių, šį darbą gali išbandyti kiekvienas. Pateikiame keletą praktiškų lubų dažymo patarimų, kurie pagelbės pradedantiesiems.

Lubos šiandien tampa vis svarbesne interjero detale, tad kartu ir lubų dažymas įgauna reikšmingesnį vaidmenį. Ilgą laiką buvo priimta lubas palikti neutralios baltos spalvos, bet interjero dizaino specialistai skelbia, kad artėjantys 2018 metai atneš naują tendenciją – tamsiomis, atmosferiškomis spalvomis dažytų lubų madą.

1 patarimas. Jeigu norite, kad žemas kambarys atrodytų aukštesnis, luboms reikia rinktis dažus, kurie būtų keliais atspalviais šviesesni už sienų dažus. Jeigu kambario sienos yra aukštos, lubų dažymui galima naudoti keliais atspalviais tamsesnius dažus. Tie, kuriems ryškiomis spalvomis dažytos lubos atrodo per daug ekstravagantiškas pasirinkimas, o balta spalva atrodo saugesnė ir estetiškai patrauklesnė, rinkdamiesi dažus, turėtų atkreipti dėmesį į tai, kad balta spalva taip pat turi skirtingus atspalvius.

2 patarimas. Nors lubų dažymas savaime nėra sudėtingas darbas, prieš pradedant darbus labai svarbu yra tinkamai paruošti erdvė. Kuo daugiau baldų reikia išnešti iš kambario, arba juos sustumti į kambario centrą ir uždengti plėvele. Reikia nukabinti paveikslus bei užuolaidas. Nuimkite šviestuvą, o jeigu neįmanoma nuimti kurios nors jo dalies, apklijuokite ją apsaugine dažymo juosta. Šia juosta taip pat reikia apklijuoti sienų apvadą (ja galima apklijuoti ir visas sienas). Ant sienų patariama pritvirtinti plėvelę ar panašią medžiagą, kuri lubų dažymo metu neleistų joms išsitepti.

3 patarimas. Sienų dažymas paprastai yra atliekamas voleliu su prailginama rankena, tačiau sunkiau prieinamose vietose (pavyzdžiui, aplink šviestuvą) gali prireikti ir mažesnio teptuko pagalbos. Voleliu galima dažyti net nelygias, tekstūriškas lubas. Jeigu lubos nėra labai aukštos, dažant voleliu su prailginama rankena, kopėčios nėra būtinos, tačiau jos gali palengvinti darbą, nes nereiks ilgai laikyti iškeltų į viršų rankų. Be jau minėtų įrankių, sienų dažymui dar yra reikalinga dažų vonelė, kurioje dažai gerai pasiskirsto ant volelio ir taip pat yra pašalinamas jų perteklius. Neužmirškite po vonelės apačia patiesi apsauginę plėvelę, kad neišteptumėte grindų.

4 patarimas. Sienų dažymas paprastai reikalauja dviejų sluoksnių. Nudažius lubas pirmą kartą, palaukite kol jos visiškai išdžius. Luboms išdžiuvus, galima dažyti antrą kartą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.