Maistiniai dažai tortams — pirkti ar pasigaminti namuose?

maistiniai_dazai_tortamsNe vienam iš mūsų tenka apsilankyti konditerijos parduotuvėse ar didžiuosiuose prekybos centruose pavarvinti seilę prie skaniai atrodančių pyragų ir tortų. Pastarieji žavi savo papuošimais ir ryškiomis spalvomis. Kartais net tenka susimąstyti, kaip išgaunama tokia torto spalva? Ar namuose tai padaryti pavyktų? Pasirodo, maistiniai dažai tortams nesunkiai pasigaminami ir namų sąlygomis.
Maistiniai dažai yra skirti suteikti maistui spalvą, arba paprastai kalbant, jį nudažyti. Maistiniais dažais galima dažyti kremus, biskvitus, figūrėles, papuošimus. Tačiau, dažniausiai naudojami maistiniai dažai tortams ir jų uždengimo masėms. Maistiniai dažai gali būti įvairios konsistencijos: skysti, geliniai, purškiami, ar miltelių pavidalo. Maistiniai dažai tortams parduodami beveik visose maisto prekių ir konditerijos parduotuvėse, tačiau juos nesunkiai galima pasigaminti ir namuose.

Raudona, rožinė, rausva

Niekam ne paslaptis, kad burokėliai nuo seno buvo naudojami, norint išgauti raudoną spalvą. Senovėje burokėlis buvo naudojamas net kaip kosmetikos priemonė, kuri paryškindavo skruostus ir lūpas. Tačiau, nerečiau ši daržovė buvo naudojama ir virtuvėje, norint paryškinti saldžiuosius kremus. Ši tendencija išliko ir iki šiol. Burokėliai naudojami išgauti raudonai ar rausvai spalvai. Tam reikalingos šių daržovių sultys. Sudėjus į puodą gabalėliais pjaustytus burokėlius, reikia kaitinti ir virti, kol vanduo nusidažo rausva spalva. Kuo ilgiau burokėliai verda, tuo ryškesnė spalva gaunasi. Maistiniams dažams galima naudoti ir nevirtą daržovę — poveikis tas pats.

Oranžinė ir geltona

Geltonos ir oranžinės spalvos maistiniai dažai tortams išgaunami iš morkų ir ciberžolių. Oranžinei spalvai tereikia keleto lašelių šviežių morkų sulčių. Tuo tarpu skaisčiai geltona spalva susiformuos į norimą masę įbėrus nedidelį žiupsnelį ciberžolių prieskonių.

Mėlyna ir alyvinė

Maistiniai dažai tortams norint išgauti mėlyną arba violetinę spalvą taip pat pasigaminami nesudėtingai. Mėlynai spalvai tinka tokios uogos, kaip mėlynės ar juodieji serbentai. Sutrynus uogas ar išspaudus iš jų  sultis gaunamas ryškus mėlynas atspalvis. Alyvinei spalvai išgauti tinka raudonasis kopūstas. Jį išvirus arba išspaudus sultis gaunama žavi alyvinė spalva.
Maistiniai dažai tortams labai populiarūs, tačiau norint dailiai papuošti skanėstą galima ir neišeinant iš namų. Įvairius atspalvius galima išgauti naudojant vaisius, daržoves bei prieskonius. Be to, namuose pasigaminti maistiniai dažai tortams yra sveiki ir natūralūs. Taigi, saldumynai bus ir skanūs ir sveiki.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.