Maitinimas krūtimi – svarbiausias žingsnis, norint užauginti sveiką mažylį

maitinimas krutimiKiekvieno žmogaus gyvenime maistas užima labai svarbią vietą. Tai neatsiejama mūsų gyvenimo dalis, lygiai taip pat kaip ir miegas, bei poilsis. Maistas – gyvenimo pamatas, egzistencijos šaltinis,  padedantis tinkamai prisižiūrėti, įgyvendinti išsikeltus tikslus ir parodantis mūsų pasaulėžiūrą. Tinkamas maitinimasis ne tik apsaugo nuo daugelio ligų, tačiau net ir padeda nuo jų išsigydyti. Daugelis iš mūsų net nesusimąstome kokia mums yra svarbi mityba, kokia jos esmė bei prasmė. Žmogaus kūnas ne sandėlis, kuriame galima kaupti maistą, juk mūsų viduje pastoviai vyksta medžiagų apykaita, kurios dėka galime sveikai ir gyvybingai gyventi. Todėl privalome padėti savo skrandžiui ir rūpintis ką dedame į burną. Norint, kad mūsų mažylis būtų sveikas, yra būtina skirti didžiausią dėmesį jo mitybai.|

Maitinimas krūtimi yra neatsiejamas procesas auginant kūdikį. Jis padeda užsimegzti stipriam mamos ir vaiko tarpusavio ryšiui.Žindomas vaikas, jausdamas motinos artumą ir meilę, įgauna didesnį pasitikėjimą savimi ir noriai susipažįsta su jį supančiu pasauliu. Taip pat motinos pienas yra svarbus mažylio vystymuisi, jis stiprina vaiko imuninę sistemą, padeda protiškai ir fizikai greičiau subręsti. Piene esančios medžiagos padeda kūdikiui kovoti su įvairiomis bakterijomis ir infekcijomis. Kūdikiai, kurie yra matinami krūtimi, žymiai rečiau guldomi į ligonines, rečiau suserga įvairiomis infekcinėmis ligomis, bei yra labiau atsparūs, todėl jų organizmas neleidžia įvykti įvairioms alerginėms reakcijoms.

Maitinimas krūtimi gali tapti labai maloniu procesu tiek vaikui, tiek ir mamai, todėl labai svarbu žinoti kaip tinkamai tai atlikti. Moteris apie žindymą gali sužinoti iš įvairiausių knygų, šiais laikais labai daug informacijos galima rasti net ir internete, o norinčioms dar labiau pagilinti žinias, bei gauti praktinių patarimų, yra siūlomi nėščiųjų kursai.

Apibendrintai galima pasakyti, kad maitinimas krūtimi yra labai svarbus ir naudingas procesas žmogaus vystymuisi. Motinos pienas yra tobulai pritaikytas kūdikio mitybos poreikiams. Tinkamas maistas – sveikata. O sveikata – laimingas gyvenimas. Reikia nepamiršti, kad padėtas pamatas kūdikio ir motinos santykiams, jiems bus labai svarbus ir ateityje. Juk net nepagalvojame, kad maitinimas krūtimi gali paveikti visą mūsų likusį gyvenimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.