Malkinės – ne išlaidavimas, o taupymas

malkinesAnksčiau buvo laikas, kai daugelis žmonių masiškai kėlėsi į miestus ir nė nenorėjo būti kaip nors siejami su kaimu ar gamta. Dabar, atsikandę alinančio miesto ritmo, daugelis lietuvių trokšta grįžti į gamtą – sodus, sodybas – nors savaitgaliais, o daug kas iš miestų centrų keliasi į užmiestį ir nuolatiniam gyvenimui. Ir taip, kartu su kasdien gausėjančiu alternatyvaus šildymosi mėgėjų būriu, vėl daugėja šaltuoju metų sezonu namus besišildančių malkomis.

Tam, kad namuose būtų tvarka, garažas irgi nebūtų užgriozdintas kuro atsargomis, o malkos ar kiti kuro šaltiniai nedrėktų kurs nors pastogėje, reikalinga malkinė. Malkinės daug kam galbūt atrodo ne toks ir svarbus statinys, kuriam įrengti neverta skirti dėmesio. Vis dėlto tiesa ta, kad gerai įrengtos malkinės per kelerius metus gali jums sutaupyti daugybę pinigų. Teisingai suprojektuotoje ir įrengtoje malkinėje laikomos malkos nedrėks, gerai vėdinsis. Dėl to jūsų turimos kuro atsargos daug geriau ir ilgiau šildys namus, o jūs nepatirsite nuostolių nei dėl drėgmės sugadintų dalies malkų, nei dėl šilumos energijos praradimo malkoms degant neefektyviai.

Šiuolaikinės malkinės projektuojamos taip, kad kieme nebūtų labai pastebimos, bet būtų funkcionalios malkų talpinimo prasme, taip pat patogios malkų ar kitų kuro šaltinių įkrovimui, paėmimui.

Dar vienas dabartinių malkinių pranašumas yra tai, kad jos yra saugios. Nors tokios smulkios vagystės galbūt ir nėra tipinė Lietuvos kasdienybė, tačiau jų pasitaiko. Tad įsirengus užrakinamą malkinę, nebekils klausimų, kodėl iš jūsų pastogės nyksta malkų stirtos, o pas šiltai gyvenantį kaimyną jų nė kiek nemažėja. Be to, labai svarbu nepamiršti, kad malkinės, jeigu nėra sausakimšai pridėtos kuro, labai dažnai tampa vaikų žaidimų ir slėpynių vieta. Jiems tai – magiška, medžiu kvepianti vieta, ir visai neįvertindami malkų griūties pavojaus jie gali sukelti skaudžių nelaimių. Tad tvarkingos ir rakinamos malkinės yra bene saugiausias būdas laikyti kuro atsargas turint vaikų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.