Kategorijos

Masažų rūšys ir nauda sveikatai

Visi daugiau ar mažiau esame nors šiek tiek girdėję apie masažus ir jų teikiamą naudą. Yra žinoma, kad masažai buvo minimi prieš beveik penkis tūkstančius metų. Net to meto žmonės tikėjo, kad būtent prisilietimas prie kūno gali pagydyti. Šiomis dienomis matome begales skirtingų masažų rūšių ir girdime apie skirtingus jų poveikius mūsų organizmui, bet didėjant pasiūlai išsirinkti darosi vis sunkiau, todėl paruošėme Jums trumpus pagrindinių masažų tipų aprašymus ir jų naudą.

Veido masažai

Priešraukšlinis – skirtas mažinti esamas raukšles ir naujų raukšlių susidarymą gerinant veido raumenų tonusą ir mažinant jų įtampą. Šio masažo rezultatai dažnai būna greitai pastebimi.

Formuojantis masažas – atliekamas dilbiais ir jo metu atpalaiduojama veido, pečių ir kaklo sritis, pagerinamas skysčių tekėjimas. Masažo pagalba formuojama ovali veido forma ir jį atliekant reguliariai – stabdomas raukšlių atsiradimas.

Ajurvedinis masažas – tai ne tik veido, bet ir galvos masažas. Jo metu masažuojant ne tik veidą, bet ir galvą yra itin atpalaiduojamas visas kūnas, gerinama kraujotaka ko pasekoje veido oda pasidaro skaistesnė ir tai turi teigiamą poveikį galvos plaukų augimui.

Taškinis masažas – tai taip pat ne tik veido, bet ir galvos masažas kurio metu naudojami švelnūs judesiai ir gilūs paspaudimai harmonizuoja energijos tėkmę, atpalaiduoja, sumažina įtampą ir galvos skausmus. Dažniausiai šis masažas naudojamas ne kosmetiniais tikslais, o skirtas atsipalaidavimui ir streso mažinimui.

Viso kūno masažas

Masažuojant visą kūną ne tik atsipalaiduojama, bet ir sustiprinamas imunitetas, sumažinama įtampa, suaktyvinama limfinė sistema, gerinama kraujotaka. Dėl to iš kūno greičiau pasišalina toksinai, gerėja raumenų tonusas, oda greičiau regeneruojasi.

Anticeliulitinis masažas

Celiulitas – tai dėl padidėjusių riebalų ląstelių odoje matomi nelygumai. Tai vargina ne visas moteris, bet turinčios celiulitą, ieško būdų jį kiek įmanoma sumažinti. Tam anticeliulitinis masažas yra gera išeitis. Jo pagalba galima sumažinti esamą celiulitą ir užkirsti kelią jo atsiradimui. Mechaniniu būdu veikiamos probleminės sritys, suaktyvinama kraujotaka, gerinama limfinės sistemos veikla, mažinamos riebalų ląstelės, stangrinama oda. Anticeliulitinis masažas atliekamas rankomis, specialiais judesiais yra judinamas riebalinis sluoksnis. Šiam masažui gali būti papildomi naudojami ir kiti mechanizmai ar specialūs aliejai, kurie sustiprina masažo poveikį. Geriausia anticeliulitinio masažo rūšis – vakuuminis masažas.

Tailandietiškas masažas

Dar kitaip vadinamas tajų masažu, ši procedūra gyvuoja jau daugiau nei 2000 metų ir labiau yra koncentruota į gydymą, o ne į atpalaidavimą. Šis masažas šalina susikaupusius toksinus ir druskas iš organizmo, padeda kūnui kovoti su ligomis, stiprina imunitetą, gerina virškinimo sistemą. Tailandietiškas masažas nuo kitų skiriasi tuo, kad yra atliekamas ant specialaus kilimėlio patiesto ant grindų ir didžiausias dėmesys yra skiriamas pėdoms, o vėliau masažuojama nuo pėdų aukštyn link kaklo srities.

Daugiau skaitykite justnet.lt svetainėje.

Naujausi straipsniai

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *