Kategorijos

Medienos gaminiai iš šiaurinės eglės, pušies

Mediena
Medienos gaminiai

Medis yra tūkstančius metų žmogui tarnavęs augalas. Tai viena labiausiai žmogaus mėgiamų ir patikimiausių medžiagų. Medienos gaminiai pasižymi mechaniniu tvirtumu, lengvumu, mažu šiluminiu laidumu, dekoratyvumu. Taigi, medis vis dar yra nepakeičiama, santykinai nebrangi bei tinkama namų aplinkai medžiaga.
Šiuolaikinėje statyboje medis gali sudaryti iki 90% visų statiniui sunaudojamų medžiagų kiekio. Plačiausiai naudojama pjautinė mediena. Tai konstrukcinė, statybinė mediena – įvairios lentos, tašai, sienojai, sijos, gegnės, statramsčiai ir kt. Iš vientisos medienos gaminami ir didesnio apdirbimo reikalaujantys elementai. Tai apdailinė mediena – vidaus dailylentės, lauko dailylentės, .
Lietuvoje populiariausia yra eglės ir pušies mediena. Eglės mediena – lengvesnė ir atsparesnė linkimui. Šias savybes suteikia unikali eglės sandara, nėra balanos, mažai įaugusios šakos, stiprus rišamasis plaušo sluoksnis. Pušies mediena – sunkesnė ir mažiau atspari linkimui. Savo sandaroje ši mediena turi dideles šakas ir balaną, kuri veikiama oro greičiau pūna. Labiausiai apibendrinanti medienos savybė yra jos tankis, kurį įtakoja medžio metinių rievių plotis. Visuomet geresnė yra siauresnių rievių, šaltesnio klimato zonos rajonuose augusi mediena.
Pjautinę medieną UAB „SOLVAT“ importuoja iš šiaurinių Rusijos regionų. Tai Komi, Karelijos respublikos, Vologdos, Kirovo bei Irkutsko regionai. Šaltas žemyninis klimatas su vyraujančiu šiaurinių krypčių vėju sukuria ypatingas gamtines sąlygas miškų masyvo vystymuisi šiuose regionuose. Ši kokybiška šiaurinė mediena, pasižyminti ypač geromis fizinėmis – mechaninėmis savybėmis, tinka ir baldų gamyboje.
Medinių namų statyboje vis plačiau naudojama medžiaga yra klijuotas tašas. Toks gaminys nesideformuoja, beveik netrūkinėja. Klijuota mediena gali būti naudojama visų medinio namo konstrukcijos elementų gamybai. Tai viena iš moderniausių statybinių medžiagų, pasižyminti visa eile privalumų:
– tokios konstrukcijos yra atsparios drėgmei ir chemiškai agresyviai aplinkai;
– išsisklaidant medienos vidinius įtempimus bei defektus klijuotų elementų tūryje, konstrukcijos įgyja geresnes stiprumo ir deformavimosi savybes, lyginant su vienalyte mediena;
– klijuojant medieną galima pagaminti didelių matmenų elementus bei išgauti konstrukcijų formas, reikalingas įvairiems architektūriniams reikalavimams;
– atrenkant tinkamus ruošinius, išpjaunant šakas ir pašalinant kitus galimus defektus, pasiekiama aukšta paviršiaus kokybė bei geometrinių parametrų stabilumas.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *