Warning: Attempt to read property "roles" on bool in /home/carrentm/domains/straipsniukatalogas.eu/public_html/wp-content/plugins/wp-user-frontend/wpuf-functions.php on line 4663

Warning: Attempt to read property "roles" on bool in /home/carrentm/domains/straipsniukatalogas.eu/public_html/wp-content/plugins/wp-user-frontend/wpuf-functions.php on line 4663
Mediniai langai, kaip juos prižiūrėti

Kategorijos

Medinių langų priežiūra – misija įmanoma

Kodėl priežiūra būtina?

Mediniai langai yra puikus pasirinkimas, siekiant namus padaryti jaukesniais ir draugiškais aplinkai. Mediniai langai dažniausiai būna brangesni nei plastikiniai, tačiau savo natūralumu ir išskirtinumu namas suteikia ypatingo grožio, todėl tokie langai yra dažnas pasirinkimas tarp individualių namų statytojų.

Tam, kad investicija į langus neapkarstų, labai svarbi medinių langų priežiūra. Kaip tinkamai prižiūrėti medinius langus ir taip užtikrinti Jų ilgaamžiškumą, Jums papasakos langų prekyba užsiimančios įmonės. Medinių langų priežiūra nėra lengva, tačiau įkandama. Žinoma, konsultacijos ir patarimai skiriasi, tačiau pasirinkus tinkamą langų tiekėją, Jums bus aiškiai papasakota, kaip tai atlikti.

Kaip prižiūrėti?

Kaip ir buvo galima tikėtis, vienas pagrindinių medinių langų priežiūros būdų – reguliarus jų valymas. Tačiau, reikia būti atsargiems ir pasirinkti tinkamas priemones tam atlikti. Niekada nevalykite medinių langų, su šiurkščiomis šluostėmis, jos gali pažeisti langų paviršių bei subraižyti laką. Naudokite švelnias priemones. Geriau valyti dažniau, tačiau, su paviršiaus nebraižančiomis priemonėmis.

Valant galite naudoti ir specialias medinių langų valymui skirtas priemones. Tačiau jas reikėtų rinktis labai atidžiai, nes ne tinkamai pasirinktos langų valymo priemonės, gali pažeisti tarpines, jas „išgraužti“ ir taip prarasite langų sandarumą arba tiesiog pakenksite langų rėmams. Langų valymą atlikite neskubėdami, ir tinkamomis priemonėmis.

Dažnu atveju, naujai pastatytame name, po langų montavimo seka vidaus apdailos darbai. Atliekant vidaus apdailą, neišvengiama dulkių, kurios nusėsta ant stiklo ir rėmų. Dulkes sudaro mikrodalelės, kurias valant galima subraižyti patį stiklą arba langų rėmų laką. Todėl tai daryti reikėtų labai atsargiai, o dar geriau, sandariai apklijuoti langus šviesai pralaidžia plievelę, tol, kol atliekama vidaus apdaila.

Priežiūra iš išorės taip pat labai svarbi, todėl išorės langų valymas taip pat tūrėtų būti įtrauktas į medinių langų priežiūros procesą. Žinoma, mediniai langai, yra atsparūs klimato kaitai, tačiau gera priežiūra užtikrins ilgesnį medinių langų tarnavimo terminą ir kokybę.

Dar vienas labai svarbus, medinių langų priežiūros elementas – nuolatinis tarpinių sutepimas, specialiomis, tam pritaikytomis priemonėmis. Langų tarpinės dyla, todėl jų tepimas ir pakartotinis sandarinimas yra būtinas. Jei jau kurį laiką, su langais nieko nedarėte, vertėtų patikrinti ar langai vis dar sandarūs. Tai galite atlikti buitiniu būdų, tiesiog vėjuotą dieną braukiant pirštu per tarpines ir ieškant nesandarių vietų, arba samdyti atitinkamus specialistus, kurie specialių dūmų pagalba patikrins, ar languose nėra prakiurusios tarpinės vietų. Jei tokios vietos atrandamos, jos yra užsandarinamos.

Langai, kaip ir namai, reikalauja nuolatinės priežiūros. Norint, kad mediniai langai tarnautų ilgiau, reikia skirti laiko ir darbo jų priežiūrai. Ne visada reikia samdyti specialistus, tai galima daryti ir patiems, tačiau svarbu tiksliai žinoti kaip ir ką atlikti, kad mediniai langai tarnautų ilgai, bei puoštų Jūsų namus.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *