Kategorijos

Mėgstate valgyti saldžiai? 4 patarimai, kaip pasirūpinti gera burnos higiena

Kai kurios burnos ertmės ligos – senos it žmonija. Tačiau kariesas atsirado tik pradėjus gausiai vartoti miltus, cukrų bei fermentuotus angliavandenius (alkoholiniai gėrimai, duona, jogurtas). Pastaruosius 500 metų kariesas yra viena iš labiausiai paplitusių dantis ir dantenas puolančių ligų. Visuomenei modernėjant atsirado daug būdų, kaip išvengti karieso ir apsaugoti dantis. Štai 4 paprasti patarimai, kaip pasirūpinti puikia burnos higiena.

 

1. Pirmas ir svarbiausias dalykas – bent du kartus per dieną išsivalykite dantis. Vos kelios minutės ir jūs išvengsite kankinančio dantų skausmo bei papildomų išlaidų. Tik odontologai primena, kad valytis reiktų ne bet kaip – sukamaisiais judesiais, nežalojant dantenų. Po valymo švarai užtikrinti dar galite pasitelkti dantų siūlą ir skalavimo skystį. Štai, puiki jūsų burnos higiena garantuota!

 

2. Bent kartą per metus apsilankykite pas odontologą, kur jums bus atlikta profesionali burnos higiena. 

Daugiau apie odontologų atliekamą burnos higieną galite sužinoti čia.

KOA odontologijos klinikos burnos higienistai teigia, kad ši procedūra ne tik padės išvengti dantų ligų, bet ir puikiai nuvalys visas apnašas. Dantys bus baltesni, švaresni, ir žinoma, sveikesni. Burnos higiena padės pašalinti blogą kvapą, dantų jautrumą. Procedūra KOA odontologijos klinikoje trunka 30–60 min.

 

3. Kramtykite gumą, kurioje nėra cukraus. Kaip teigia Pasaulinė odontologų organizacija becukrė kramtomoji guma gali padėti užtikrinti puikią burnos higieną: pašalinti maisto likučius, stimuliuoti seilių gamybą, sumažinti burnoje susidariusį rūgštingumą. Dar geriau, jei kramtomoji guma bus su ksilitoliu – beržų cukrumi. Kaip patvirtino moksliniai tyrimai, ksilitolio molekulėje yra penki, o ne šeši anglies atomai, todėl ėduonį sukeliančios bakterijos nepajėgia ksilitolio efektyviai panaudoti savo augimui. Tai viena priežasčių, kodėl ksilitolis padeda apsisaugoti nuo ėduonies.

 

4. Po valgio gerkite vandens ir juo praskalaukite burną. Vandens gėrimas – vienas paprasčiausių būdų apsaugoti dantis nuo karieso. Vanduo taip pat padės pašalinti maisto likučius, normalizuos burnos pH. Vandenyje yra fluoro – gamtinio natūralaus kovotojo su kariesu. Tiems, kurie rūpinasi burnos higiena, burną skalauti vandeniu patariama ir po saldžių, alkoholinių gėrimų.

 

Mėgstate pasmaguriauti? Ir štai juk norint pasirūpinti puikia burnos higiena visai nereikia atsisakyti saldumynų! Norėtumėte apie burnos higieną sužinoti daugiau? Kviečiame kreiptis į KOA odontologijos klinikos specialistus – atsakys į visus rūpimus klausimus.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *