Kategorijos

Memelio mokykla siūlanti individualizuotą ugdymą kiekvienam vaikui

Memelio mokykla privati mokykla Klaipėdoje

Nuotraukos autorė Julija Bacevičė


Memelio mokykla – tai pirmoji privati mokykla Klaipėdoje, siūlanti visiškai personalizuotą ugdymą pagal Bendrąsias ugdymo programas. Čia suteikiama unikali galimybė pasinerti į mokymosi procesą ir kiekvienam vaikui atrasti savo stipriąsias puses ir prigimtinius gebėjimus.

Tradicinė švietimo sistema buvo orientuota į standartizaciją. Joje visi vaikai buvo vertinami pagal bendrą vertinimo sistemą, ignoruojant jų unikalumą ir skirtingus mokymosi tempus bei stilius. Bet laikai keičiasi ir nauajs požiūris į mokymąsi reikalauja novatoriškųsprendimų. Gerosios mokyklos koncepcijoje pabrėžiama, kad kiekvienas vaikas yra skirtingas ir turi savo stiprybes bei silpnybes. O gera mokykla – tai prasmės, atradimų ir mokymosi sėkmės siekianti mokykla, grindžianti savo veiklą bendruomenės susitarimais ir mokymusi.

Personalizuotas ugdymas, pasižymintis asmeniniu požiūriu į kiekvieną mokinį, leidžia mentoriams kurti pasitikėjimu grįstą ryšį, lydėti moksleivį mokymosi procese. Mentoriai atsižvelgia į kiekvieno vaiko poreikius, pomėgius, suinteresuotumą ir gebėjimus. Tai reiškia, kad vienas mokinys gali mokytis pagal savo tempą, gilintis į temas, kurios jam yra svarbios ir įdomios. Tuo tarpu kitas gali fokusuoti ties skirtingomis sritimis ir taip atrasti savo autentišką akademinį mokymosi stilių.

Memelio mokykla skatina naują požiūrį į mokymąsi

Memelio mokyklos mokymosi metodika ne tik skatina mokinių individualų augimą, bet ir inspiruoja bendradarbiavimą ir komunikaciją tarp mokytojų, mokinių ir jų tėvų. Mokykla tampa ne tik vieta, kur mokiniai gali įgyti žinių, bet ir bendruomenės centru, kurioje kiekvienas yra vertinamas ir palaikomas savo unikaliu keliu.

Memelio mokykloje taikomas savivaldus mokymasis, fenomenais grįstas ugdymas. Mokykloje mokytojus keičia mentoriai, o namų darbus – savarankiškos kūrybinės užduotys. Į mokymosi metodiką integruota asmeninio vaiko tobulėjimo programa Artes liberales, kurioje įtrauktos tokios veiklos kaip empatiško bendravimo mokymas, finansinis raštingumas, vaiko dėmesio laivinimas maindfulness, šachmatų užsiėmimai. O taip pat daugelis ugdymo veiklų vyksta už mokyklos sienų.

Be abejo, ši novatoriška mokymo sistema sukelia iššūkių tiek mentoriams, tiek ir mokiniams bei jų tėvams. Mentoriai turi būti labiau lankstūs, prisitaikantys prie skirtingų mokymosi stilių, o mokiniai turi pasirengti prisiimti didesnę atsakomybę už savo mokymąsi ir saviraišką.

Vis dėlto, Memelio mokykla – tai vienintelė privati mokykla Klaipėdoje kuri siūlo šį individualizuoto ugdymo modelį, skatinantį naują požiūrį švietimo sistemoje.

Mokykla kviečia klaipėdiečių vaikus mokytis priešmokyklinėje, 1-4 kl. ir 5-12 kl.

Daugiau informacijos www.memeliomokykla.lt

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *