Menopauzės atitolinimas

Moterys dažnai nerimauja dėl ateityje jų laukiančios menopauzės. Varginančios karščio bangos, svorio augimas ir kiti simptomai yra tik dalis veiksnių nurodančių, kad moteris tampa nevaisinga ir negalės susilaukti daugiau palikuonių. Dauguma moterų prasidėjus menopauzei pradeda jaustis lyg jau paseno tačiau ar galima tai pakeisti? Ar įmanoma nutolinti menopauzę?

Menopauzė – tai moters mėnesinių ir tuo pačiu vaisingumo išnykimas. Moters organizmas pakinta hormonų veikla, nustoja gamintis estrogenas. Menopauzė nustatoma, kai moteris menstruacijų neturėjau 12 mėnesių, o pereinamasis procesas trunka nuo pusės iki penkerių metų, tai vadinama klimaksu kuris prasideda prieš menopauzę ir tęsiasi dar po jos. Paraudęs veidas, stipriau plakanti širdis, pagausėjęs prakaitavimas, galvos svaigimas, dirglumo padidėjimas, nuotaikos svyravimai, stipriau jaučiamas nerimas vidutinio amžiaus moteris kankina net iki penkerių metų.

JAV mokslininkai tyrė beveik 3 tūkstančius amerikiečių moterų. Vidutinis moterų amžius tyrimui prasidėjus buvo apie 45 metai, dauguma jų turėjo aukštesnį, nei vidurinį išsilavinimą. Vidutiniškas jų palikuonių skaičius – 2 vaikai, 78% dalyvių buvo ištekėjusios arba užmezgusios santykius ir 68% gyveno kartu su antrąja puse. Nei vienai iš moterų dar nebuvo nustatyta menopauzė, bet 46% pradėjo patirti ankstyvuosius menopauzės požymius. Apklausos vyko ištisus 10 metų, per šį laikotarpį 45% moterų patyrė natūralią menopauzę sulaukusios vidutiniškai 52 metų.

Mokslininkai tyrė ryšį tarp seksualinės veiklos dažnumo ir menopauzės starto. Moterys kurios užsiiminėjo seksualine veikla (vaginaliniu ar oraliniu seksu, intymiomis glamonėmis, masturbacija) kiekvieną savaitę turėjo 28% tikimybę menopauzę patirti vėliau, nei moterys užsiimančios romantiškais ryšiais rečiau nei kartą per mėnesį, o tos, kurios mylėjosi bent kartą per mėnesį turėjo 19% tikimybę nutolinti menopauzę, nei tos, kurios seksu užsiiminėjo rečiau.

Šio tyrimo išvados parodo, kad užsiiminėjant seksualine veikla bent kartą į savaitę didina tikimybę pavėlinti menopauzę ir klimakso simptomus. Mokslininkai mano, kad tai yra susiję su vadinamąja “močiutės hipoteze”. Ši hipotezė teigia, kad moters organizme vyksta biologiniai energijos mainai. Rečiau užsiimant seksu moteris mažina tikimybę pastoti, dėl to ilgainiui organizmas pradeda eikvoti vis mažiau energijos ovuliacijai vykdyti ir šią energiją skiria kitoms veikloms, kaip rūpinimuisi jauniausiais palikuoniais. “Močiutės hipotezė” yra siejama su manymu, kad menopauzė žmonėse evoliucionavo tam, kad sumažėtų reprodukcinis konfliktas tarp skirtingos kartos moterų ir leistų moterims padidinti savo inkliuziją investuojant energiją į rūpinimąsi anūkais.

Remiantis JAV mokslininkų tyrimais moterys norinčios atitolinti menopauzę ir klimakso keliamus varginančius simptomus bei ilgiau išlikti vaisingos turėtų seksu užsiimti bent kartą į savaitę. Tai gali būti vaginalinis, oralinis ar analinis seksas, intymios glamonės ar masturbacija. Laikydamosis šio principo net 28% tyrime dalyvavusių JAV moterų menopauzės sulaukė vėliau nei tos, kurios seksualine veikla užsiėmė rečiau, nei kas mėnesį. Užsiimant seksualine veikla Jūsų organizmas ilgiau išliks vaisingas ir ilgiau gamins moteriškus hormonus – estrogenus. Manoerotika.lt svetainėje galite rasti su sekso tema susijusių straipsnių, bei sužinoti ką verta įsigyti sekso prekių parduotuvėje už geriausią kainą. Eksperimentuokite miegamajame ir ne tik su manoerotika.lt teikiama naudinga informacija bei įdomiais straipsniais.

Šaltiniai: https://royalsocietypublishing.org/doi/10.1098/rsos.191020

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.