Metalas — šiuolaikinių statybų pagrindas

metalasNaujosios kartos pastatų projektavimui ir statybai reikia nemažai žinių ir sugebėjimų. Norint suprasti ir įvertinti statybinių medžiagų įvairovę, reikia mokėti pažinti ir medžiagų savybes, įvertinti jų patvarumą, stiprumą. Per paskutinius du dešimtmečius metalas ir jo konstrukcijos vyrauja pramoninės ir visuomeninės paskirties pastatų statyboje. Metalo konstrukcijos užtikrina statinio patikimumą ir ilgaamžiškumą.

Statybinis metalas — tai medžiagos, kurių pagrindinės savybės yra didelis laidumas šilumai ir elektrai, stiprumas, tvirtumas, plastiškumas, didelis tankis ir blizgus paviršius.Visi statyboje naudojami metalai yra skirstomi į juoduosius (plienas, ketus, ferolydiniai) ir spalvotuosius (aliuminis, varis, cinkas, švinas, nikelis ir kiti). Pagrindiniai statybose naudojami metalai yra geležies lydiniai. Metalai jau keletą dešimtmečių yra pagrindine statybos grandimi. Iš jų gaminami vandentiekio ir kanalizacijos vamzdynai, pastatų karkasai, metalinės tiltų ir perdangų konstrukcijos, įvairių pastatų karkasai, gelžbetonio armatūra, skarda bei kitos apdailos ir tvirtinimo detalės.

Plienas — tai metalas, sudarytas iš anglies ir geležies lydinio. Šie metalai yra pagrindinė konstrukcinė medžiaga, pasižyminti dideliu atsparumu ir stipriu. Plieno, kaip statybinio metalo, savybes lemia jame esančio anglies kiekis. Kuo didesnis anglies kiekis metale, tuo jis stipresnis ir kietesnis. Plienas yra labai paslankus metalas. Jį lengva virinti, galima pjaustyti ir naudoti šiluminį lenkimą. Dėl šių savybių plieną galima naudoti:

•    Didelių gabaritinių pastatų konstrukcijose;
•    Aukštų statinių konstrukcijose;
•    Tiltų konstrukcijose;
•    Pastatų karkasinėse konstrukcijose;
•    Specialios paskirties pastatų pagrinduose.

Plieninių metalo konstrukcijų naudojimo įvairovę lemia konstrukcijų ilgaamžiškumas, patikimumas, greita ir ekonomiška statyba. Palyginus su kitomis metalų konstrukcijomis plienas yra labai lengvas, be to metalinių elementų jungimas nesudėtingas. Prireikus plieninės metalo konstrukcijos gali lengvai demontuojamos. Tai tik pagrindžia šių konstrukcijų populiarumą šiandieninėje statybų rinkoje.

Save

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.