Metalo Konstrukcijos montavimas

metalinis_angaras_is_metaloErdviniai grupiniai konduktoriai  naudojami mon­tuojant daugiaaukščių gyvenamųjų ir pramoninių pastatų kolonas. Tuo pačiu jie yra ir montavimo pastoliai. Konduktoriai viename aukšte kilnojami gerve arba kranu.

Grupiniai konduktoriai PLUH (rėminiai šarnyriniai indikatoriai) taip pat naudojami keturioms kolonoms montuoti ir reguliuoti. Konduktorius su­darytas iš erdvinių pastolių su pasukamųjų lopšių sistema ir šarnyrinio indika­torinio rėmo. Svarbiausias darbo organas yra rėmas su pritvirtintomis prie jo apkabomis, atramomis, trauklėmis ir kitais įtaisais, kurie priverstinai fiksuoja ir laikinai įtvirtina koloną, kol sandūra bus padaryta pagal projektą. Rėmas suda­rytas iŠ keturių  šarnyrais sujungtų sudėtinio skerspjūvio sijų. Riedančiomis atrainomis rėmas remiasi į viršutinę pastolių aikštelę ir gali judėti dviem kryptimis 100… 190’mm.

Rėminiu konduktoriumi  ant kolonų laikinai įtvirtinamos į pro­jektine padėtį padėtos gegninės santvaros ir sijos, kurių aukštis atramose ne mažesnis kaip 500 mm. Konduktorius dedamas ant ko­lonos galo iš anksto, prieš montuojant geg­nines konstrukcijas.Konduktoriaus pastoliai sudaryti iš erdvinių bokštų ir paklotų rinkinio, laiptų ir pasukamųjų lopšių. Grupinius PLUH tipo konduktorius racionalu naudoti, kai darbų     apimtis didelė,     pavyzdžiui,  statant daugiaaukščius   didelių   plano matmenų   pra­moninius pastatus.

Inventoriniai skersiniai, pri­rišimo lynai, stogo kondukto­rius naudojami sijoms ir santvaroms tvir­tinti už viršutinės juostos. Kai navos iki 18 m pločio, dedamas vienas skersinis, kai plates­nės,— ne mažiau kaip du, maždaug Vs na­vos.Stogo konduktorius skersinis, kuriuo laikinai sutvirtinamos gegni­nės santvaros, metalo konstrukcijos, sudarytos iš kabinamąjį įtaisą turinčios strėlės (skersinio), sujungtos su ve­žimėliu, kuris įtaisytas ant kito vežimėlio. Kad konduktorių būtų galima įtvirtinti darbo pa­dėtyje, vežimėlyje yra fiksavimo atramos ir įtempimo įtaisas, sudarytas iš rankinės ger­vės ir dviejų šakų pakabos. Konduktoriuje yra keturios elektrinės pavaros strėlei pakelti ir nuleisti, fiksavimo atramoms, vežimėliui su strėle ir konduktoriui perdangos plokštėmis perstumti.

Konduktorių galima dėti ant perdangos, kurios nuolydis ne didesnis kaip 20°. Ant su­montuotos perdangos konduktorius skersinis užkeliamas kranu ir dedamas taip, kad ratų antbriauniai įeitų į tarpus tarp plokščių. Darbo padėtyje konduktorius įtvirtinamas fiksavimo atramomis ir įtempimo įtaisu.Ant kolonų uždėjus eilinę gegninę santvarą, konduktoriaus strėlė nuleidžia­ma, ir ji užkabina viršutinę konstrukcijos juostą. Projektinis atstumas tarp mon­tuojamos ir anksčiau sumontuotos santvarų viršutinių juostų ašių nustatomas sukant strėlę, kol skalės, pritvirtintos prie konduktoriaus vežimėlio rėmo, atskaita sutaps su nuline atžyma. Sis konduktorius naudojamas, kai darbų apimtis di­delė.

Stambiaplokščių namų montavimo Įtaisų komplektą, sukurtą UHHHOMTIl, sudaro sutrumpinti ir baziniai spyriai, inkaravimo įtaisai, horizontalus ryšiai su įdėklais ir Ibazinįaa’is kabliais, liniuotė ;su gulsčiuku, stovas pertvaroms ir plokštėms laikinai tvirtinti, šablonai plokštėms padėti ir žymėms sudėti, stelažas durų montavimas įrangai.Kad būtų galima panaudoti šitą montavimo įrangą, plokštės gaminamos su tam tikrais pakeitimais. Galinėse išorinių sienų briaunose padaromos dvi nišos su montavimo kilpomis dviem sutrumpintiems spyriams, vidinių skersinių sienų plokštėse — papildomos technologinės ne mažesnio kaip 70 mm skersmens sky­lės gaminiams laikinai tvirtinti horizontaliais ryšiais.

Sutrumpintasis spyrys  naudojamas išorinių sienų plokštėms pa­dėtie patikslinti ir laikinai įtvirtinti. Viršutinio spyrio kablys užkabinamas už plokštės kilpos ir prispaudžiamas užraktu, apatinis kablys tvirtinamas prie inkanio įtaiso, kuris įstatomas į perdangos plokštės skylę. Plokštės vertikalumas tikslinamas keičiant spyrio ilgį įtempimo veržle.

Baziniais spyriais  laikinai įtvirtinama ir pastumdoma bazinė plokštė. Viršutiniai spyrių kabliai įkabinami į plokštės montavimo kilpas, o apa­tiniai — į inkarinius įtaisus , įstatytus į perdangų plokščių skyles.

Horizontaliuoju ryšiu  laikinai pritvirtinamos vidinių skersinių sie­nų, kurių žingsnis iki 3,6 m, plokštės. Į anksčiau pastatytos bazinės plokštės sky­lę  įstatomas įdėklas su baziniu kabliu ir stipriai įtempiamas. Įdėklo ąsa  su­jungiama su ryšio galu ir įtvirtinama kaiščiu. Antrasis ryšio galas laikinai nuleidžiamas ant perdangos. Į kitą montuojamą skersinę sieną įstatomas įdėklas, kuris ir sujungiamas su laisvuoju ryšio galu. Žiūrint, koks sienų žingsnis, hori­zontaliųjų ryšių masė yra 11,8.. .15,1 kg.Stovas naudojamas vidinėms išilginėms sienoms ir pertvaroms lai­kinai įtvirtinti ir patikslinti. Prie pastatytos pagal žymeklius plokštės  stovas dedamas taip, kad veržtuvai apimtų plokštę, o abi atramos remtųsi į perdangą. Veržtuvais įtvirtinta plokštė atkabinama nuo pakabos ir pataisoma rėmo  re­guliuojamaisiais sraigtais.Paprastesnės konstrukcijos yra tresto „Mosorgstroj“ atrama, skirta vidinių sienų plokštėms montuoti. Atramos rėmas statomas ant perdangos be atraminių sraigtų, o plokštė įtvirtinama dviem veržtuvų eilėmis.

 

www.autogroup.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.