Kategorijos

Mezgimo pradmenys: ko reikia ir kaip startuoti?

Pavargus nuo kasdienės rutinos, subjurus nuotaikai ar užvaldžius nuoboduliui būtina atsipalaiduoti ir pailsėti. Apsunkus galvai nuo protinio darbo, laisvalaikiu pravartu jį pakeisti kitokio pobūdžio užsiėmimu. Vienu tokių galėtų būti rankdarbiai. Tik nesakykite, kad nemėgstate rankdarbių, kol neišbandėte mezgimo virbalais. O jei dar nemokate megzti,tai niūrios dienos, pasitaikiusios atostogų metu,ilgi rudens Ir žiemos vakarai ar lietingos vasaros dienos, puikiausias laikas to išmokti. Prireiks tik šiek tiek kantrybės, laiko ir informacijos. Prieš pradedant reikia pasirūpinti tinkamomis priemonėmis.

  • Pirmiausia pasirinkite mezgimo siūlus ir virbalus. Pradedantiesiems, kaip ir pažengusiems,  svarbu kokybiški mezgimo reikmenys.
  • Pradėdami mokytis rinkitės vidutinio storumo siūlus. Pagal siūlo storumą parinkite tinkamus virbalus. Virbalai žymimi ant jų rašomais skaičiais. Tai virbalo storis milimetrais. Ant siūlų pakuotės rasite rekomendacijas, kokiais virbalais megzti.
  • Besimokantiems patariama rinktis iš bambuko ar akrilo pagamintus virbalus.
  • Prieš pradedant megzti pirmiausia reikia apmesti mezginio akis. Kad mezginio apačia netrauktų mezginio, pirmosios akys apmetamos ant dviejų virbalų.
  • Pirmiausia išmokite išmegzti gerąsias ir išvirkščiąsias akis. Iš šių akių ir mezgama dauguma mezginių. Iš įvairių gerųjų ir išvirkščiųjų akių kombinacijų sudaromi skirtingi mezgimo raštai. Kai pramoksite megzti, mezgimo raštų pavyzdžių galėsite paieškoti internete ar rankdarbių žurnaluose.
  • Apsišarvuokite kantrybe. Kol įgusite megzti lygiomis akimis gali užtrukti nuo kelių savaičių, iki kelių mėnesių, priklausomai nuo to kiek laiko skirsite įgūdžio tobulinimui.
  • Pradėkite nuo nesudėtingų mezginių,pavyzdžiui, nuo šaliko, movos, liemenės ar kilimėlio.

Nepasiduokite, jei iškart nepavyks megzti tobulai. Juk tokius įgūdžius galima išlavinti. Mokėjimas megzti gali padėti išreikšti save, įprasminti ilgai puoselėtas idėjas. Ir, kas žino,gal kaip tik jumyse glūdi neatskleistas talentas.                   

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *