Miegamojo apšvietimas – kaip tinkamai suplanuoti ?

Miegamasis – specifinė namų erdvė, kurioje norime atsipalaiduoti ir pailsėti po dienos darbų ir rūpesčių. Kartais miegamajame norisi tiesiog ramiai pasikalbėti ar pagulėti, o kartais norime gerai praleisti laiką su knyga rankose. Dėl šių skirtingų norų ir poreikių tinkamai parinkti miegamojo apšvietimą nėra paprasta. Šioje erdvėje apšvietimo reikalavimai visai kitokie nei kituose kambariuose.

Norint sukurti tobulą ir tikslingą apšvietimą, reikės ne tik kantrybės, bet ir kūrybingumo. Pirmiausia reikėtų išsirinkti pakabinamą šviestuvą, kuris yra svarbiausias akcentas miegamajame. Jis papuošia miegamąjį, suteikia jam jaukumo ir apšviečia visą patalpą pagrindiniu apšvietimu. 

Papildomas apšvietimas miegamajame yra toks pats svarbus kaip ir pagrindinis. Juk miegamajame ne tik miegame, bet ir skaitome knygą ar nubudę naktį norime apšviesti kambarį neryškia šviesa. Papildomam apšvietimui idealiai tinka sieniniai šviestuvai prie veidrodžio ar drabužinės, taip pat toršerai prie lovos, kurie ne tik apšviečia kambarį neryškia ir malonia šviesa, bet ir suteikia jaukumo ir ramybės jausmą.

Renkantis miegamojo apšvietimą labai svarbu teisingai pasirinkti šviesos spalvą. Moksliškai įrodytą, kad žmogaus organizmą veikia šviesos intensyvumas ir atspalvis. Mėlyna šviesa nuslopina „miego hormono“ gamybą dvigubai ilgesniam laikui nei kitos spalvos apšvietimas. Miegamajame nereikėtų naudoti jokių prietaisų, kurie skleidžia mėlyną šviesą (televizorius, telefonas, kompiuteris). Miegamojo apšvietimui reikėtų rinktis dviejų spektrų apšvietimą – šiltai ir šaltai baltą. Šiltai baltos šviesos apšvietimas rekomenduojamas prieš einant miegoti, nes jis ramina ir nekenkia miego kokybei. Atsikėlus ryte reikėtų apsišviesti patalpą šaltai baltos šviesos apšvietimu, nes jis išbudina ir tonizuoja organizmą.

Miegamojo apšvietime rekomenduojama naudoti raudonos spalvos lemputes arba LED juostas, nes jos turi mažiausią mūsų organizmui. Jei netikėtai pabusite iš miego ir apsišviesite raudonos spalvos apšvietimą, nes jis mažiausiai sutrikdys miego ritmą ir Jūs vėliau lengviau užmigsite.

Renkantis miegamojo apšvietimą reikia apgalvoti ne tik apie interjerą, bet ir apie šviesos atspalvius, nes nuo jų priklauso mūsų gera savijauta. Geriausia miegamojo pašvietimui rinktis šviestuvus su reguliuojamu šviesos intensyvumu. Tokių šviestuvų pagalba galėsite keisti šviesos intensyvumą, priklausomai nuo to, kokio reikia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.