Kategorijos

Mineralų nauda sportuojančio žmogaus organizmui

Merginos bėgiojaKo gero, jau ne kartą teko girdėti bei skaityti, jog sportuojančiam žmogui būtini maisto papildai. Tokiu atveju geriausiai tinka ne įprasti maisto papildai, o maisto papildai sportui. Tačiau dauguma žmonių galvoja, kad papildai sportui turi būti praturinti vitaminais. Iš dalies tai tiesa – vaistinėse bei internetinėse parduotuvėse galime rasti maisto papildų, kurie yra praturinti vitaminais ir tai yra iš tiesų geras pasirinkimas, kadangi vitaminai iš tiesų gali pagerinti savijautą. Tačiau dėmesį verta atkreipti į tai, jog vitaminai nėra vienintelė priemonė, kurios dėka galima pagerinti sportuojančių žmonių savijautą – dėmesį verta atkreipti ir į mineralus. Taigi, jei esate sportuojantis žmogus, jūsų namuose turėtų atsirasti ne tik papildai max sportui su vitaminais, bet ir maisto papildai sportui, kurie yra praturtinti mineralais. Tačiau tam, kad žinotumėte, kuo gali būdingas naudingas vienas ar kitas mineralas, nepraleiskite progos susipažinti su informacija, esančia šiame straipsnyje.

Kalis

Pati svarbiausia šio mineralo funkcija yra ta, jog jo dėka yra pašalinama druska iš organizmo. Dėl kalio trūkumo gali pradėti kamuoti širdies susitraukimai, silpsta raumenys, atsiranda didesnė tikimybė susirgti kvėpavimo takų ligomis.

Chromas

Kalbant apie chromą būtina pasakyti, jog jei žmogaus organizmas bus aprūpintas reikiamu kiekiu šio mineralo, sumažės tikimybė susirgti diabetu. Dėl chromo trūkumo gal sutrikti koordinacija, pažeidžiamos nervų galūnės.

Selenas

Seleno dėka yra išsaugojamas vitaminas E. Selenas yra ypač svarbus moterims – jei jo trūksta, greičiau pastebimi senėjimo požymiai.

Jodas

Kalbant apie jodą svarbu pabrėžti, jog šis mineralas palaiko skydliaukės funkciją.

Cinkas

Šis mineralas svarbus tiek virškinimo veiklai, be to, skatina žaizdų gijimą. Esant šio mineralo trūkumui ima slinkti plaukai, sluoksniuojasi nagai, gali sutrikti augimas bei vystymasis.

Fosforas

Bene pats svarbiausias dalykas, kurį galima pasakyti apie fosforą yra tas, jog šis mineralas yra kaulų sudedamoji dalis. Maža to, fosoforas suteikia daug energijos organizmui. Jei organizmui trūksta šio mineralo pablogėja atmintis bei apetitas, ima kalkėti audiniai, atsiranda didesnė tikimybė susirgti rachitu. Šis mineralas padės jei norite būti tikru sporto guru ir siekiate dirbti su dideliai svoriais ar ruošiate organizmą rimtoms apkrovoms.

Geležis

Svarbiausiai šio mineralo funkcija yra aprūpinti deguonimi audinius. Dėl geležies trūkumo jaučiamas pastovus nuovargis, padidėja tikimybė susirgti mažakraujyste, atsiranda išblyškimas. Jei sportuojate aktyviai, svarbu aprūpinti organizmą reikiamu kiekiu geležies, priešingu atveju kamuos nuolatinis nuovargis bei silpnumas.

Boras

Šis mineralas yra vienas labiausiai kaulams reikalingų mineralų. Ypač svarbu aprūpinti organizmą reikiamu kiekiu boro būnant vyresniame amžiuje.

Manganas

Mangano dėka įsisavinami įvairūs vitaminai, aktyvinama fermentų veikla, reikalingas taisyklingam kaulų griaučių vystymuisi.

Kalcis

Jei norite, kad jūsų kaulai, dantys bei nagai būtų sveiki ir tvirti, aprūpinkite organizmą reikiamu kiekiu kalcio. Trūkstant kalcio didėja tikimybė susirgti rachitu, suprastėja kraujo krešėjimas.

Taigi, jei norite džiaugtis puikiai savijauta ne tik poilsio, bet ir sporto metu, vienas svarbiausių jūsų pirkinių turėtų būti maisto papildai sportui, kurie yra praturinti mineralais. Kadangi kiekvienas mineralas neša skirtingą naudą jūsų organizmui, turėtumėte gerai įvertinti, ko iš tiesų reikia jūsų organizmui. Na, o prieš įsigydami vienus ar kitus maisto papildus su mineralais, atidžiai perskaitykite jų sudėtį, pasikonsultuokite su vaistininku. Atminkite, jog netinkamai parinkti ar vartojami papildai sportui, kurie yra praturtinti mineralais, jūsų organizmui gali ne tik atnešti naudos, bet ir pridaryti žalos. Kadangi maisto papildai yra gera investicija į puikią savo sveikatą bei savijautą, rinkitės tik aukštos kokybės, žinomų gamintojų gaminamus maisto papildus sportui ir tapkite tikrais sporto guru.

Naujausi straipsniai

Comments

Įrašo “Mineralų nauda sportuojančio žmogaus organizmui” komentarų : 1

  1. Milda avataras
    Milda

    As asmeniskai isbandziau papilda bio chromum, palengvino atsisakant cukraus ir miltiniu patiekalu, sureguliuoja cukraus kieki kraujyje, kad nebutu „lomkiu“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *