Kategorijos

Miško kaina: nuo kokių veiksnių ji priklauso?

Tiek parduodantiems, tiek mišką perkantiems žmonėms, ypač aktuali yra miško kaina. Vis dėlto, tiems, kurie su šiais procesais susiduria pirmą kartą, dažnai yra neaišku, kokios aplinkybės lemia objekto kainą. Ir iš tiesų, priežasčių, lemiančių miško kainą, yra ne tiek jau ir mažai, tad pabandykime jas apžvelgti ir įnešti daugiau aiškumo.

Miško plotas

Bene vienas svarbiausių kriterijų, į kurį atsižvelgiama vertinant miško kainą, yra jo plotas. Ir akyti nereikia: kuo jis didesnis, tuo ir kaina siūloma didesnė.

Miško metai

Ar miškui metai gali būti svarbūs? Žinoma, kad taip, ypač tuo atveju, jei kalbame apie miško pardavimą bei pirkimą – siekiant nustatyti protingą objekto kainą, metai yra vienas veiksnių, į kurį atsižvelgiama.

Augančių medžių tūris

Augančių medžių tūris taip pat yra svarbus rodiklis norint nustatyti objekto kainą – kuo šis tūris didesni, tuo didesnė bus miško kaina.

Kokie medžiai auga miške?

Tiksli miško kaina priklausys ir nuo to, kokie medžiai auga jame. Idealiu atveju yra siekiama pateikti procentinę išraišką. Kalbant abstrakčiai, verta pabrėžti, kad miškai, kuriuose vyrauja liepos bei drebulės, kainuoja pigiau.

Žemės vertė

Vis dėlto, reikia nepamiršti, kad miškas nesusideda vien tik iš jame augančių medžių, žemė – taip pat svarbi jo dalis. Būtent todėl, vertinant miško kainą, yra atsižvelgiama ir į žemės vertę.

Miško pasiekiamumas

Vertinant kainą, atsižvelgiama ir į jo pasiekiamumą.

Įtakos turi ir medžių vidutinis skersmuo

Nors daugeliui tai atrodo smulkmena, reikia pastebėti, jog ši detalė taip pat yra svarbi vertinant miško kainą.

Ar miškas buvo kirstas / retintas?

Na, ir, žinoma, siekiant pateikti geriausią kainą, yra būtina atsižvelgti ir į tokias aplinkybes, kaip: ar miškas buvo retintas; ar jis buvo kirstas, o galbūt buvo vykdomi abu šie procesai?

Kaip matyti, miško kainai įtakos turi iš tiesų labai daug įvairių, veiksnių, tad nesunku suprasti, kodėl jos būna tokios skirtingos. Na, o, jei nežinote, kiek yra verta jūsų miškas, visada galite pasinaudoti įmonių, teikiančių miško supirkimo paslaugas.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *