Mitai apie buhalterinę apskaitą – kokie jie?

Buhalterine apskaitaŽmonėms, kurie niekaip nėra susiję su verslu, ypač paslaptingai atrodo viskas – pirmieji įkūrimo žingsniai iki to ką veikia firmos ar didžiulės kampanijos įkūrėjas kiekvieną dieną. O kur dar įvairūs sąskaitų apmokėjimai ir pačios įvairiausios sąskaitos faktūros, kurios paprastam žmogui skamba kaip burtažodis? Sklando daugybė mitų apie buhalterine apskaita kuri, pasirodo, yra ypač svarbi kiekvienoje įmonėje ar bendrovėje. Žemiau yra pateikti patys dažniausi mitai ne tik apie pačią apskaitą, bet ir juos atliekančius žmones, t.y. buhalterius.

  • Buhalterinė apskaita yra susijusi vien tik su matematika. Šis mitas vadovaujasi tuo, kad visi mano, jog buhalterio pagrindinis darbas yra susijęs vien su skaičiais. Tai nėra tiesa – jam tenka ne tik atlikti pačius įvairiausius apskaičiavimus, bet ir tuo pačiu prisiimti vadybininko pareigas ar net pakonsultuoti įmonę norintį atidaryti asmenį tam tikrais verslo klausimais! Tai rodo, kad buhalteriui yra reikalingos pačios įvairiausios kompetencijos – juk gali būti, kad įmonės bus ypač reikalingos verslo konsultacijos, todėl dirbant šį darbą vien visko apskaičiuoti nereikės.
  • Buhalterinę apskaitą atlieka tik vyrai. Manymas, jog tik vyras gali būti buhalteriu, yra ypač žalingas – dažnas darbdavys, ieškodamas žmogaus buhalterio pareigoms užimti, susiduria vien su kandidatėmis moterimis! Laikai, kuomet darbai buvo paskirstyti į moteriškus ar vyriškus, jau baigėsi, todėl niekas jau nesistebi moterimi ar vyru, dirbančiu buhaltere ar buhalteriu.
  • Nėra jokio reikalo kiekvieną mėnesį vesti finansinę buhalterinę apskaitą. Atsainus požiūris į šį reikalą gali nuvesti į pražūtį – tik tvarkingai vedama finansinė įmonės ar firmos apskaita leis stebėti piniginius įmonės reikalus. Tai yra svarbu norintiems stebėti keliaujančius pinigų srautus įmonėje, bet ir matyti kam kiekvieną mėnesį išleidžiate daugiausiai. Be to, Valstybinė mokesčių inspekcija gali bet kada pareikalauti jūsų įmonės ar firmos apskaitos istorijos, todėl išvengiant didelių nemalonumų verta tai turėti.

Buhalterinė apskaita yra daug daugiau nei kiekvienas iš mūsų gali įsivaizduoti. Tas, kuris yra linkęs patikėti tam tikrais faktais, gali smarkiai suklysti, todėl visada yra svarbu žinoti kuo daugiau. Nors buhalterinė apskaita gali pasirodyti kaip labai miglota, bet svarbi įmonės veiklos dalis, vertėtų daugiau tuo pasidomėti, kad išnyktų tam tikri mitai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.