Kategorijos

Mitai apie dantų protezavimą

Dantu protezavimasŽmonės yra linkę tikėti dalykais, kurie, neva yra patvirtinti mokslininkų ar išgirsti iš kaimyno, kuris pats tai sužinojo iš savo senelės tetos kaimyno anūko. Tai skamba itin juokingai, bet yra tiesa – žmonės lengvai patiki pačiais įvairiausiais mitais, todėl yra būtina itin atsakingai žvelgti į tam tikrą informaciją. Nors dantu protezavimas yra viena iš dažniausių dantų gydymo procedūrų, dažnas pacientas itin kritiškai atsiliepia apie šį gydymo metodą. Kodėl? Egzistuoja mitai, kurie atbaido žmones nuo šios procedūros.

Vienas iš populiariausių mitų yra tas, kad dantų protezavimas yra naudingas bei reikalingas tik pagyvenusiems žmonėms. Pavyzdžiui, 35-erių metų vyras, sužinojęs, kad jam yra reikalingas dantų protezavimas, gali atsisakyti šios procedūros vien dėl to, kad jis dar jaunas, o protezai reikalingi tik seneliams. Žmonėms, įtikėję šiuo mitu, tik patys sau kenkia – kiekvieno dantys yra skirtingi, todėl negalima vadovautis metu cenzu, kuris sako kas kam tinka. Šiuolaikinis pasaulis yra pagrįstas lygiomis teisėmis bei tolerancija, todėl tie, kas drįsta sakyti, kad protezavimas yra skirtas tik seniems žmonėms, yra vis dar pastrigę praėjusiame tūkstantmetyje. Nepakenkite sau galvodamas lygiai taip pat kaip ir jie.

Dantų protezavimas yra reikalingas tik netvarkingiems asmenims. Tinkama dantų priežiūra apsaugo nuo įvairiausių ligų, susijusių su dantimis. Bet priežastys, dėl kurių dantys gali suprastėti, gali būti pačios įvairiausios – t.y. silpnas imunitetas, kalcio trūkumas, traumos ar nėštumas ir žindymas. Klaidinga manyti, kad tik dantų nesivalantys asmenys yra potencialūs dantų protezų nešiotojai – to negali pagrįsti nė patys profesionaliausi odontologai.

Dantų protezai nėra patvarūs ir nesilaiko burnoje. Viena iš didžiausių baimių dėl dantų protezų – vos pradėjus kalbėti ar kramtyti maistą dantų protezai iškris. Tai gali nutikti nebent tiems, kurie dantų protezavimą atlieka pas neprofesionalų odontologą ar visiškai nesirūpina savo dantimis. Kiekvienoje vaistinėje ar parduotuvėje galima rasti įvairių kremų, padedančių tvirtai prilipti nešiojamiems dantų protezams. Jei pasirinkote dantų implantus, nė neverta bijoti, kad dantys savaime iškris – jie yra tvirtai pritvirtinti prie dantenų, be to, bėgant laikui jie prisitaiko prie dantų lyg būtų natūralūs dantys, todėl pamiršite, kad jūsų burnoje yra implantas.

Kiekvieną kartą vertėtų kritiškai pažvelgti į tai, ką kalba jūsų aplinka. Tik profesionalų patvirtinta informacija yra teisinga, todėl neleiskite sau patikėti melagingais faktais.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *