Kategorijos

Mokyklinis ir valstybinis praktikos egzaminai

Po truputėlį ruošiantis laikyti valstybinį praktikos egzaminą VĮ „Regitroje“ derėtų šiek tiek plačiau apie jį pasidomėti, kad egzaminui prasidėjus nekiltų šokas. Gerokai klystate, jei manote, kad mokyklinis vairavimo egzaminas laikomas vairavimo mokykloje yra identiškas valstybiniam egzaminui. Tačiau nusiminti nėra ko, pasistengsime įvardinti pagrindinius skirtumus, kad prieš keliaudami laikyti egzaminą turėtumėte apie jį šiokių tokių žinių iš anksto, kurios Jums iš tiesų labai pravers.

Taigi, vienas iš didžiausių skirtumų yra egzamino pradžioje atliekami specialieji manevrai. Kas tai yra? Tai yra tam tikri nustatyti manevrai, kuriuos reikia atlikti egzamino metu. Skirtumas tas, kad mokykliniame egzamine juos atliekate pačioje egzamino pradžioje prieš išriedant iš aikštelės, kai tuo tarpu laikantį jį egzaminą VĮ „Regitroje“, nuo 2018 metų rugsėjo mėnesio, atsisakyta specialiuosius manevrus atlikinėti „Regitros“ aikštelėje, todėl nuo tada jie perkelti į realaus eismo sąlygas. Apie tai buvo daug rašyta internete, net ir tokios priemonės kaip ket bilietai atnaujinę savo klausimus taipogi pranešė apie šį pasikeitimą.

Jeigu anksčiau, valstybinio egzamino pradžioje prieš išvažiuojant į eismą Jums manevrus tekdavo atlikti minėtoje aikštelėje, dabar visa tai bus parinkta jau išvažiavus į eismą. Egzaminuotojas turi teisę nuspręsti kur ir kada mokiniui liepti sustoti atlikti šiuos manevrus. Šis pasikeitimas turi savotiškų tiek pliusų tiek minusų, pagrindinis minusas ko gero būtų tas, kad manevruojant kokio nors prekybos centro aikštelėje yra gerokai labiau rizikinga, nei manevruoti tam specialiai sukurtoje ir paruoštoje aikštelėje su kėgliais. Kitas svarbus pasikeitimas, kad prieš priimant šią nuostatą, kai manevrai dar būdavo atlikinėdami „Regitros“ aikštelėje, dažniausiai būdavo skiriami tie patys manevrai kiekvienam egzaminą atvykusiam laikyti asmeniui. Dabar gi, viskas priklausys nuo to, kokius manevrus Jums atsitiktiniu būdu sugeneruos sistema prieš laikant egzaminą, taip pat priklausys nuo egzaminuotojo, kur ir kada jis Jums lieps juos daryti. Taigi, apibendrinant galima prieiti vieną ir paprastą išvadą, kad tai yra iš esmės ir šioks toks sėkmės reikalas, nes tik nuo sėkmės priklausys, kokį egzaminuotoją gausite.

Naujausi straipsniai

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *