Kategorijos

Naminio vyno gamyba – „misija neįmanoma“?

Mitas, jog norint pasigaminti gero naminio vyno, reikia būti diplomuotu maisto technologijų specialistu. Tiesa ta, kad naminio vyno gamybakaip ir kitos kūrybinės veiklos, yra prieinama kiekvienam, turinčiam noro ir atkaklumo.

Turite teisę eksperimentuoti, improvizuoti ir skleistis kūrybiškai. Juk taip puiku pasigaminti naminio vyno iš ekologiškų sodo gėrybių, pagal savo originalų receptą. Patys tai išmėginome ir norėdami padrąsinti kitus vyndarius, sukūrėme e-parduotuvę vynokerai.lt, kurioje pateikiame svarbiausius vyno gamybos reikmenis, garantuojančius, kad naminio vyno gamyba bus sėkminga.

Naminio vyno gamyba susideda iš penkių pagrindinių etapų ir mes pasiruošę jus lydėti visų jų metu. Nutarę eiti vyndario keliu įsitikinsite, kaip svarbu yra tinkama vyno gamybos įranga bei vyno gamybos priemonės. Kokie pagrindiniai vyno gaminimo etapai laukia kiekvieno vyndario ir kaip vertėtų jiems tinkamai pasiruošti?

Ko gali prireikti kiekviename vyno gamybos etape

SULČIŲ SPAUDIMAS yra pirmasis vyno gaminimo žingsnis. Norint išspausti turimas uogas ar vaisius jums bus naudinga sulčiaspaudė; automatinis pres filtras; filtras sulčių presui.

VYNO FERMENTAVIMO metu sulčių rauginimui bus reikalingi fermentacijos indai bei jų priedai. Tam, kad sultys imtų greičiau rūgti, yra naudojamos vyno mielės. Siekiant pagaminti norimo skonio, aromato, stiprumo ir spalvos vyną, kartais pridedami: taninai; maistinės medžiagos; saldikliai; ąžuolo drožlės ir kt. Šiame etape reikia nuolat tikrinti ir reguliuoti rūgštingumą, cukringumą, alkoholio kiekį, todėl bus reikalingi ir įvairūs matavimo prietaisai.

Siekiant pagaminti skaidrų, nuosėdų neturintį vyną, po fermentacijos etapo yra vykdomas VYNO SKAIDRINIMAS, kurio metu pasitelkiami specialūs vyno skaidrintojai.

Tam, kad vynas pakankamai ilgai nesugestų ir išlaikytų skonio, aromato ir kitas savybes yra vykdomas VYNO STABILIZAVIMAS, kuriam pasitelkiami vyno stabilizatoriai, vyno filtravimas.

Įveikus visus svarbius naminio vyno gamybos etapus jau galima pereiti prie finalinio akordo, kuris vadinasi VYNO IŠPILSTYMAS. Šiame procese bus reikalinga vyno išpilstymo įranga; buteliai vyno išpilstymui; vyno kamščiai; kamščių uždarytuvas ir kt.

Užsukite į vyndarių e-parduotuvę www.vynokerai.lt pasižvalgyti ir užsitikrinkite, kad jūsų naminio vyno gamyba taps šaunia „misija įmanoma“!

Naujausi straipsniai

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *