Naminis vynas gaminamas fermentuojant vaisių ar uogų sultis. Fermentacija – tai procesas, kurio metu sultyse esantis cukrus virsta alkoholiu. Naminio vyno gamyba tapo populiariu pomėgiu visame pasaulyje.
Naminio vyno gamyba sunki nėra, bet norint, kad pagamintas vynas būtų skanus, reikia laikytis vyno gamybos tvarkos. Naminio vyno gamyba prasideda paruošiant vyno mieles. Vėliau paruošiama misa. Paruošus misą, supilamos vyno mieles. Taip prasideda vyno rūgimas. Naminis vynas pradžioje rūgsta labai stipriai, tačiau kiek vėliau vyno rūgimas nurimsta. Kuomet naminis vynas nustoja rūgti, jis brandinamas. Galiausiai subrandintas vynas supilamas į butelius.
Norint pagaminti skanų vyną, reikia patikrinti, kad prieš vyno rūgimą būtų pakankamai cukraus. Vyno kokybė priklauso nuo to ar vyno gamybai naudojami tinkami produktai, todėl kiekvienas vyno gamintojas tūri stengtis atrinkti gerus ir kokybiškus produktus.
Bet kuriuo metų laiku gali būti gaminamas naminis vynas. Pavasaris – vyno iš gėlių žiedlapių gaminimo metas. Vasara – uogų sezonas. Vasarą naminis vynas gaminamas iš braškių, žemuogių, aviečių, vyšnių, serbentų, agrastų bei kitokių uogų. Ruduo, žinoma, pats geriausias laikas gaminti naminį vyną. Rudenį naminis vynas gaminamas iš obuolių, kriaušių, slyvų, gervuogių, erškėtrožių, šeivamedžio uogų bei vynuogių. Žiemą taip pat galima gaminti vyną. Žiemą vyno gamybai naudojame daržoves ir šaldytus arba džiovintus vaisius.
Svarbiausia gaminant naminį vyną, nebijoti eksperimentuoti ir bandyti vis naujus receptus, kadangi taip pagaminamas skaniausias ir geriausias vynas.
Parašykite komentarą