Namo projektas

Namo projektas – tai namo statybos planas, kuriame nurodyta kas ir kaip turės būti pastatyta. Koks kambarių išdėstym3d namo projektasas, kokios statybinės medžiagos naudojamos, koks sienų, pertvarų išdėstymas. Jei tai paprastas namo projektas tada ir jo kaina nebus labai didelė. Tačiau jei tai pramoninio objekto ar didesnio visuomeninio objekto pastatas su įmantresne išvaizda, tada projektuotojas prisiima didelę atsakomybę. Visi žinome, kad sugriuvus dideliam pastatui atsakomybę tenka prisiimti projektuotojams ir statybininkams. Kadangi statybų broką įrodyti sudėtinga, dėl to dažniausiai kalti pastato projektuotojai. Visi pamename, kaip Rygoje sugriuvo Maxima, Ispanijoje įgriuvo baseino stogas. Visi pastebėjome, kad ir Kauno Akropolio automobilių stovėjimo aikštelė buvo sutvirtinta. Greičiausiai pradinis projektas nebuvo sėkmingas.

Tai tik pavyzdžiai, kad individualaus namo projektasnamo-projektas taip pat turi būti ruošimas atsakingai. Ir nesėkmingas projektas nebūtinai reiškia žmoniu žūtis. Tai tragiška pabaiga. Bet nesėkmingas bus ir toks projektas, kurio skaičiavimai atlikti netiksliai ir dėl to skyla namo sienos, yra pertvaros. Tokiu atveju namo savininkas gali prisiteisti kompensaciją iš namo projektuotojo, jei bus įrodyta, kad namo projektas buvo prastai paskaičiuotas neteisingai. Žinoma, tai gali būti ir statybininkų kaltė, kad darbai atlikti neteisingai ir nesilaikant projekto.

Namo projektą atsakingai turite pasirinkti ir patys. Jei pasirinksite per didelį – teks daug mokėti už šildymą. Jei pasirinksite per mažą – galite jame tiesiog netilpti su pagausėjusia šeima. Svarbu ir tinkamai pasirinkti namo pastatymo kryptį (ryta, vakarai, pietūs ir t.t.). Net virtuvės ir sanitarinių mazgų įrengimo vietos yra labai svarbios. Kai rengiamas namo projektas reikia apgalvoti įvairias gyvenimo situacijas – kad būtų patogu Jums, Jūsų svečiams, augintiniams, vaikams.

Individualus namo projektas yra gana brangus ir sudaro maždaug dešimtadalį namo vertės. Norint sutaupyti vietoje to pasirenkamas projektas iš projektų katalogo. Toks projektas daug pigesnis, nes už jį apmokėti turite ne vienas, o visi pirkėjai. Galimos ir tokių namų projektų korekcijos. Nusipirkus namo projektą iš tipinio projektų katalogo ir jį pakoregavus gaunamas tarpinis variantas. Sprendimas būna pritaikytas pagal individualius poreikius, bet būna daug pigesnis nei individualus namo projektas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.