Kategorijos

Namo šildymo būdai

Planuojant įsigyti būstą ar statytis naują reikia apsvarstyti daug įvairių detalių. Dar prieš galvojant apie vidaus interjero dizainą tenka rūpintis namo dalimis kurios nebus vizualios, bet yra būtinos. Žmonės neretai pasitiki srities profesionalais ir jų patarimais, bet tuo pačiu ir patys domisi ko reikia name, kad šis tarnautų ilgiau be remontų, kad jame būtų patogu gyventi ir žinoma, kad būtų taupus ir nereikalautų didelių išlaidų ar priežiūros visais sezonais. Neretai didžiausias klausimas būna kokį šildymą namui reikėtų pasirinkti, kuris reikalaus mažiausiai priežiūros, tarnaus ilgiau ir kainuos mažiau.

Granulinis šildymas

Galbūt ne pats populiariausias, bet savo vietą rinkoje vis dar turi granulinis šildymas. Granulės – tai iš biomasės suspausti itin nedideli briketai. Jos gali būti įvairių rūšių pagal tai iš ko yra pagamintos. Dažniausiai granulės pagamintos iš durpių naudojamos pramonėje, o namų šildymui žmonės dažniausiai renkasi medienos granules. Pastarosios turi nemažai privalumų. Jos yra pačios sausiausios, palieka mažiau pelenų, bet jų kaina yra aukštesnė už kitos rūšies granules. Šiam šildymui naudojamos granulės yra atsinaujinanti kuro rūšis, jos yra taip suspaustos, kad neužima daug vietos, ilgai dega, todėl jų nereikia dažnai pildyti. Visgi šiam šildymui naudojamas katilas kurį reikia prižiūrėti ir reguliariai valyti.

Aeroterminis šildymas

Vienas populiaresnių pasirinkimų namų šildymui šiomis dienomis yra aeroterminis šildymas arba kitaip oras – vanduo arba oras – oras. Tai yra alternatyvūs šildymo būdai naudojantys atsinaujinančią energiją. Jų veikimo principas gali būti paaiškinamas labai paprastai. Šilumos siurbliai paima šiltą orą iš lauko ir juo šildo orą arba vandenį priklausomai nuo šildymo tipo. Oras – oras siurblys paima orą iš lauko, atskiria šaltą orą iš šiltą orą pučia pro angas namo viduje. Oras – vanduo siurblys veikia tuo pačiu principu, bet vietoj šilto oro pūtimo į patalpas per angas jis kaitina vandenį kuris bėgioja po namus radiatoriais arba grindiniu šildymu. Tuo pačiu kaitinant vandenį namo apšiltinimui yra kaitinamas ir vanduo buities reikmėms. Aeroterminis šildymas karštomis vasaros dienomis gali veikti ir atvirkštiniu principu ir prireikus patalpas šaldyti. Iš esmės šis šildymas yra ekologiškas, pigus ir patogus.

Šildymo valdymas

Technologijoms vis tobulėjat yra sukuriami vis nauji išradimai kurie palengvina mūsų buitį ir kasdienį gyvenimą. Informacinių technologijų dėka šiandien galime turėti išmaniuosius namus ir interneto pagalba valdyti tokius įrenginius kaip apšvietimas, vėdinimas, apsaugos sistemos ir dar daugiau. Taip pat ir su namų šildymu. Dabar galima namuose įsirengti išmanųjį šildymą kuris padės sutaupyti dar daugiau nepaisant kokį šildymą naudojate savo namuose. Su tam tikrais įrenginiais galėsite reguliuoti kambarių šildymą savo telefone. Išmanieji įrenginiai leis lengvai kontroliuoti kiekvieno kambario šildymą pagal Jūsų norus ir poreikius. Galite pasirinkti neeikvoti energijos nenaudojamam svečių kambariui arba kaip tik sureguliuoti šildymą taip, kad grįžę namo rastumėte jaukiai prišildytą miegamąjį. Šios technologijos leidžia sutaupyti apie 30% šildymui skiriamų išlaidų.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *