Namo turėklai. Ar skiriame pakankamai dėmesio?

tumblr_mgqpg40SIP1qfkagro1_1280Jūsų namas yra Jūsų erdvė. Jis turi ne tik būti patogus ir šiltas, be šių savybių jis turi ir atspindėti bei pabrėžti Jūsų asmenybę, skonį ir gyvenimo būdą, vienas iš namo vidaus akcentų yra vidaus laiptų turėklai. Laiptai, tarsi namo šerdis jungianti aukštus, o šios namo šerdies pagrindinis elementas yra būtent laiptų turėklai. Tai vienas iš tų namo elementų, kuriuos mes matome kelis kartus per dieną, nuolat naudojamės lipdami iš vieno aukšto į kitą. Laiptai namuose dažniausiai yra visų matomoje vietoje, dėl ko jų išskirtinė arba bent tvarkinga išvaizda bei kokybė yra tarsi namo vizitinė kortelė ne tik šeimininkui, bet ir jo svečiams. Tai ir praktinis daiktas mokantis lipti laiptais vaikams ir pagalbinė judėjimo laiptais priemonė pagyvenusiems, lygiai taip pat jis malonus liesti lipant laiptais ir kitiems.

Žinoma, ne tik turėklai yra išskirtinė namo detalė, be smulkiosios metalo architektūros paminklų, tokių kaip senoviniai vartelių vyriai, voras su voratinkliu ant sienos, koks nykštukas ar netikras karutis, vėtrungė ar kitas daugiau estetinis dalykas nei praktinę paskirtį turintis aksesuaras. Vertėtų atkreipti dėmesį ir į tokius elementus, kurie kaip turėklai būtų ir gražūs ir naudingi.

Pavyzdžiui, graži kokybiška tvora. Kai kurie žmonės tvorai neskiria pakankamai dėmesio, renkasi betonines, kurias bando pataisyti dažymu, kai kurios, atrodo išties neblogai, kiti naudoja medį, kurį sukala taip, kad neprasišviestų kas vyksta kieme, šis būdas visai puikus ir tinkantis, daug geresnis už senovinį smailiai nugaląstų pagalių tvoros vaizdą ar vieną kartą Klaipėdos rajone matytą susmeigtų į žemę rąstų tvorą, kurios viršus nusmailintas, kaip pieštukai. Tiesa, atrodo itin masyviai ir įspūdingai, tačiau, neskoningai. Mūrinė tvora irgi ne ką gražesnė, tiesą sakant, ji labai primena tarybinių laikų mąstymą, kad viską nuo visko galima atitverti mūru ir bus gerai. Žinoma, išimčių yra, ypač, kai mūras derinamas su metalo elementais, tačiau dar reikia apgalvoti tinkavimą ir dažymą, arba vietoje paprasto mūrijimo būtų pasirenkama daug brangesnė atšaka – akmens mūrijimas. Dar dažna klaida iš pataupymo būna vielinės tvoros, bet jų grožis retai kada aplenkia įprastą senovinę lietuvišką tvorą ar mūrinę tvorą.

Pačios gražiausios ir estetiškiausios dažniausiai būna kalto arba iš ruošinių paruošto metalo tvoros, nors jų dažų spalva tikrai yra įvairi, tačiau, daugiausia solidumo suteikia būtent juoda spalva. Juoda, yra ne tik klasikinė spalva, dažnai šviežiai degtas ir kaltas metalas būna būtent pilkai juodos spalvos, o tai darbui suteikia tokią dviprasmišką išvaizdą, tokį grubumą ir senoviškumą vienoje pusėje ir dailų darbo atlikimą kitoje. Kas galų gale susijungia į tokį estetinį visavertiškumą, kuris puikiai dera ir prie įprasto klasikinio dizaino namo, ir prie modernaus stiklinio namo, ir prie masyvių detalių vilos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.