Namų apsauga

Visi turime daugiau ar mažiau turto ir norimą apsaugoti jį nuo ilgapirščių. Yra sukurta daug apsaugos priemonių. Kaip efektyviai apsisaugoti savo namus aptarsime šiame šarvuotos durysstraipsnyje.

Pagrindinis klausimas kokį turtą saugosime. Tai greičiausiai bus namas arba butas. Jei saugomas butas – paprasčiau. Vagys į butus dažniausiai patenka pro duris. Jei butas pirmame ar antrame aukšte pro langus. Tad norint apsaugoti butą užteks kokybiškų šarvo durų su geromis spynomis. Pirmame ar antrame aukšte reiktų langų su sustiprintais rėmais. Dar geriau jei langai grotuoti arba uždengiami apsauginėmis žaliuzėmis.

Jei gyvenate name – vagys turi daug daugiau būdų patekti į Jūsų būstą. Name daugiau langų ir durų (verandos, balkonai, rūsiai). Be to daugiau turto yra aplink namus – ūkiniai pastatai, garažai, pavėsinės, sandėliukai ir t.t. Aplink namą verta apsaugai investuoti daugiau. Visų pirmą vagis atbaidys apšviesta teritorija. Dar geriau jei lempos užsidegs pačios nuo judesio. Aptverta teritorija bus papildomas trukdis norint įsibrauti į Jūsų teritoriją ar norint kažką iš jos išgabenti. Palaidas šuo taip pat atbaidys nusikaltėlius. Net jei šuo nebus palaidas, o bus pririštas ar uždarytas voljere jis labai gerai girdi, užuodžia kvapus. Ir apie pavojus jis praneš savo lojimu. Patalpose įrengta signalizacija praneš apie įsilaužėlius, o ant pastato mirksinti signalizacijos sirenos lemputė veiks kaip prevencinė priemonė. Jei teritorija filmuojama – tai puiki vagių atbaidymo priemonė ir puikus būdas aiškinantis jau įvykdytą nusikaltimą. Galima nusipirkti ir kamerų muliažų. Šie muliažai atrodo labai tikroviškai (kai kurie turi ir mirksinčias lemputes, kad vaizdas atrodytų tikroviškesnis). Žinoma reikia nepamiršti ir standartinių apsaugos priemonių – šarvuotos durys, grotos, apsauginės žaliuzės.

Visos šios priemonės padės atbaidyti nusikaltėlius ar apsunkinti jų „darbą“. Visiškai ramūs būsite jei savo turtą apdrausite. Tada ir įvykus nusikaltimui Jums bus atlyginta padaryta žala. Išsirinkite Jums tinkamiausias apsaugos priemones ir gyvenkite ramiai. Neatiduokite savo turto ilgapirščiams.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.