Namų apsaugos priemonės

sarvuotos durysŠio straipsnio esmė padiskutuoti apie namų saugumą ir jų užtikrinimo priemones. Viso šio straipsnio idėja prasidėjo nuo paprasto tyrimo. Buvo pasikalbėta su sąžiningais šarvuotų durų gamintojais ir montuotojais. Ir jie pripažino, kad brangesnės durys tiesiog reiškia ilgesnį jų laužimo laiką. Teoriškai visi žinome, kad nėra nieko nenulaužiamo, tačiau pritrenkė vieno durų meistro iš Kauno atvirumas. Jo teigimu normalias šarvuotas duris galima nusipirkti už 1300 litų. O paklausus kas bus jei už duris mokėsime brangiau jis teigia, kad tiesiog gerės spynų kokybė. Pavyzdžiui susikomplektavus keliais šimtais litų brangesnes spynas durys bus laužiamos ne 3 su puse, o keturias minutes. Ir netgi atvirai pripažįsta, kad verta investuoti ne į brangesnes duris, o į signalizaciją. Tad pradžiai pradėkime apie duris – medinių durų, kad ir dvigubų vagys visiškai nebijo. Netgi ir pasakymas šarvo durys šiai dienai mažai ką reiškia. Šarvuotomis durimis dabarvadinamos ir paprastos skardinės durys. Durys dėl savo gamybos skirtumų skirstomos į saugumo klases kurių šiuo metu yra trylika. Kokybiškos durysturi būti iš storų plieno lakštų. Jų viduje turi būti sumontuoti apsauginiai skydai, kad nepavyktų į patalpas pavykti nulupus išorinius apdailos lakštus. Duryse turi būti sumontuotos bent dvi spynos. Rakinant spyną skląsčiai turi fiksuotis visose pusėse. Taip pasunkėja durų laužimas ir apsisaugoma nuo durų vyrių nupjovimo. Svarbus ir durų sumontavimas. Nes prastai sumontuotas duris vagys tiesiog išvers su visa stakta ir jiems nereiks bandyti įveikti sudėtingų užraktų. Kokios geros bebūtų Jūsų šarvuotos durys jas vis tiek galima įveikti, tik tai užtruks daugiau laiko. Ir tai sumažins tikimybę, kad vagis apskritai bandys jas įveikti. Bet kaip papildomas saugumo priemones reiktų naudoti turto draudimą ir signalizaciją. Signalizacija veiks kaip prevencinė priemonė ir praneš apie vykdomą nusikaltimą įvykus nelaimei. O draudimo bendrovė kompensuos patirtus nuostolius.

Šių saugumo priemonių užteks jei gyvenate bute kažkuriame iš viršutinių, o ne pirmųjų, aukštų. Jei gyvenate nuosavame name ar pirmuose daugiabučio namo aukštuose tai didžiausią riziką sukelia ne durys, o langai. Paprastus langus vagys įsigudrino nesunkiai įveikti. Dėl to norint geros apsaugos reikia montuoti langus su papildomais užraktais, apsauginiais lankais. Dar geriau jei langai grotuoti. Bet kadangi tai labai neestetiškai atrodo grotas dažnai keičia apsauginės žaliuzės. Tai pakankamai daug kainuoja, bet kitos išeities nėra. Namų saugumą padidina ir namuose gyvenantis šuo. Jis praneš apie įsibrovėlius, o didelę dalį jų išgąsdins ir atbaidys nuo nusikaltimo vykdymo. Jei namuose turite brangaus turto ir esate pasiryžę suinvestuoti į jo apsaugą namuose galite įsirengti stebėjimo kameras. Jos veikia kaip puiki prevencinė priemonė, o įvykus nusikaltimui padeda jį išaiškinti.

Gudrėjant apsaugos sistemoms gudrėja ir vagys. Būkite vienu žingsniu prieš vagis ir apsaugokite savo namus. Saugiuose namuose galėsite ramiai miegoti ir nebijosite ten palikti vertingų daiktų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.