Naudingi patarimai planuojantiems grįžti atgal į Lietuvą

Kaip žinia, emigracijos lygis mūsų šalyje kiekvienais metais vis labiau mažėja. O tai reiškia, kad vis daugiau lietuvaičių pradeda svarstyti ir apie gyvenimą Lietuvoje. Daugelis iš jų tikrai svajoja ne tik apie naują gyvenimą Lietuvoje, bet ir apie nuosavą savo būstą. Deja, viskas skamba gražiau nei yra iš tiesų. Nemaža dalis Lietuvoje veikiančių bankų, kredito unijų ir kitų paskolas teikiančių bendrovių į emigrantus žiūri kitaip nei į Lietuvoje gyvenančius asmenis. Todėl ir būsto paskolą gauti dirbusiems ar vis dar tebedirbantiems yra kur kas sudėtingiau.

Nors galimybės yra nemažos, vis dėlto, nereiškia, kad paskolos dirbantiems užsienyje išduodamos taip pat paprastai, kaip ir įprasti greitieji kreditai internetu. Kiekviena kreditų įmonė nori būti tikra, kad jūs, kaip potencialus klientas, sugebėsite grąžinti visą paskolintą pinigų sumą. Taip pat reikia pastebėti, kad greitieji kreditai nėra pati optimaliausia paskola svajonių būstui įsigyti. Paprastai tariant, šių paskolų metinė palūkanų norma yra per didelė, tad ją imti tiesiog neapsimoka. Žinoma, šiek tiek gaila, kadangi labai didelė dalis iš užsienio grįžtančių lietuvių turi pakankamai susitaupę pinigų, kuriuos gali skirti pradiniam įnašui sumokėti.

Finansų ekspertai pastebi, kad emigrantai, jeigu tik turi galimybę, gali už norimą būstą mokėti grynaisiais. Štai kodėl apsimoka tai daryti:

  • Nereikės laukti atsakymo iš banko. Kaip žinia, norintiems įsigyti nekilnojamąjį turtą su paskola, reikia ne tik užpildyti paraišką internetu, bet ir pateikti būsto vertinimą, kitą svarbią informaciją apie savo finansus, mėnesines pajamas. Su jumis bendradarbiaujantis bankas nori įsitikinti, kad šis prisiėma minimalią nemokumo riziką iš jūsų pusės. Būtent dėl šios priežasties vadybininkai stengiasi išsianalizuoti viską iki menkiausių smulkmenų.
  • Sutaupysite pinigų. Pirkdami butą, namą ar kotedžą už pilną kainą grynaisiais jūs drąsiai galėsite su pardavėju derėtis dėl palankesnių sąlygų jums. Ir visai nesvarbu, ar tai būtų būsto kaina, ar įsikėlimo / išsikraustymo terminas, kitos svarbios detalės. Kaip sakoma, kas turi pinigų, tas užsako muziką. Todėl turėdami visą pinigų sumą tiesiog vietoje, įgaunate nemažą galią derėtis.

One Comment on “Naudingi patarimai planuojantiems grįžti atgal į Lietuvą”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.