Kategorijos

Naujas ar naudotas: kokį kavos aparatą rinktis?

naudoti kavos aparatai vs nauji

Miestuose nuolat daugėja kavinių ir jos siūlo vis įvairesnių gėrimų kavos mėgėjams. Žmonės ir namuose, ir biuruose vis dažniau kavą ruošia aparatais, nes tai nebėra prabangos dalykas, o įprastas šiuolaikiškas būdas ruoštis aukštos kokybės gėrimus, kavos su tirščiais gėrimą paliekant praeityje.

Tad daugeliui iškyla klausimas, kokį kavos aparatą geriau įsigyti – naują ar naudotą? Ar norint sutaupyti ir nusipirkus naudotą aparatą, neteks pasigailėti ir netrukus vėl verti piniginę jau naujam pirkti?

Į šį klausimą paprasčiausia atsakyti palyginus situaciją su kitomis, kasdienybėje labiau pažįstamomis gaminių kategorijomis. Pavyzdžiui, naudotas „Mercedes-Benz“ automobilis visuomet turės didesnę bei ilgiau išliekančią vertę nei naujutėlis ekonominės klasės automobilis. Taip pat yra ir su kavos aparatais: aukščiausios klasės šveicariškas aparatas net ir naudotas bus daug vertesnis už naują, prastesnės kokybės ir mažesnio patikimumo aparatą. Naujas kavos aparatas gali kainuoti 0,5-1,5 tūkst. eurų, tačiau pareikalauti daug nervų ir pinigų keičiant nekokybiškas detales, taisant, atliekant dažnesnę profilaktiką. O aukščiausios klasės naudoti kavos aparatai gali būti įsigyjami 20-50 proc. pigiau nei nauji. Ypač populiaru tai tapę tokiose šalyse, kaip Šveicarija,Vokietija, kur naujovių mėgėjai ieško optimaliausių sprendimų komfortui kurti, ir taip yra sukūrę visą antrinę kavos aparatų rinką.

Vis dėlto renkantis naudotą kavos aparatą kyla kitų abejonių, ir jos yra visiškai suprantamos. Norintiems įsigyti naudotą aparatą kyla klausimas, kaip sužinoti, kiek jis yra nusidėvėjęs, ar nebus taip, kad jį nusipirkus tebus galima pagaminti kelis kavos puodelius ir teks atsisveikinti su pirkiniu. Iš tiesų visi kavos aparatai, kurie kainuoja bent 300 eurų, turi skaitiklius, nurodančius, kiek puodelių juo jau yra pagaminta. Aparatai yra skirti pagaminti 20-30 tūkst. puodelių. Naudoti aparatai paprastai yra parduodami apie 30-40 proc. nusidėvėjimo, pagaminę 5-10 tūkst. puodelių.

Naudotus aparatus verta rinktis ir tiems, kurie yra tikri, jog nori naujo aparato, tačiau nežino, ko tiksliai iš šio aparato tikisi. Įsigiję naudotą aparatą jie gali jį išbandyti, įsitikinti, kokių funkcijų jiems labiausiai reikia, ir tuomet jau investuoti į naują aparatą. Šiuo būdu taip pat sutaupoma daug daugiau, nei nusipirkus naują aparatą ir pamačius, kad jis visgi visai neatitinka pirkėjo lūkesčių ir jį vėl reikės keisti.

Galiausiai, naudotiems aparatams irgi yra suteikiama tam tikro laikotarpio garantija. Žinoma, reikia atkreipti dėmesį, ar kavos aparatų pardavėjas garantuoja servisą ir kokias sąlygas siūlo. Tad jeigu prekę pardavę specialistai negalėjo prieš parduodami pamatyti kokių nors aparato defektų, pirkėjas jį gali grąžinti arba reikalauti pataisyti. Pirkėjai savo ruožtu turi laikytis pardavėjo instrukcijų bei rekomendacijų, kavos ruošimui naudoti gerą vandenį, nurodytu dažnumu valyti aparatą.

naudoti kavos aparatai 2

Naujausi straipsniai

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *